heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 19 maja 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Artykuł

Komentarzy: 0 | Autor: eddy@heh.pl | Wyświetleń: 4328 | Data: 5 września 2016, 11:37

Rozwój osobisty drogą do naszego sukcesu

Motywacja, samodyscyplina oraz dążenie do osiągnięcia wyznaczonych sobie celów – to wszystko składa się na nasz rozwój osobisty, dzięki któremu możemy osiągnąć to czego chcemy i być tym, kim chcemy. To właśnie pozwala nam na pełnię szczęścia zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym.

Rozwój osobisty to wiele czynników.Na pozytywne zmiany wpływa bardzo dużo czynników. Początkowo musimy określić nasze cele, zaplanować drogę dojścia do nich oraz rozpocząć realizację naszego planu. Pomyślmy kim jesteśmy - jakie mamy umiejętności, zainteresowania oraz jaka jest nasza osobowość. Jeśli już zgłębimy tą wiedzę musimy być przekonani, że chcemy zmian – tak zwanego „lepszego ja”. Pomogą nam w tym wartości, które sobie określimy. Kluczowe w samorozwoju będą jednak chęci.

Możemy przejść wiele szkoleń, spotkać różnych mentorów, a także odbyć nieograniczoną liczbę sesji z trenerami. To wszystko jednak może być stratą czasu, jeśli zabraknie nam właśnie chęci. Nikt nie może nam kazać zmienić się ot tak, z dnia na dzień. To musi być nasza decyzja, nasza wola.

Koło życia.Rozwój osobisty skupiony jest na sześciu obszarach aktywności, które łączą się w jedną całość. Należy do nich duchowość, rodzina, przyjaciele, zdrowie, kariera i rozrywka - to właśnie te obszary pozwolą nam określić preferencje poziomu naszej satysfakcji. Koło życia jest swego rodzaju testem – dzięki niemu możemy wskazać swoje priorytety oraz sprawdzić czy wykorzystujemy wszystkie posiadane zasoby i możliwości by osiągnąć spełnienie.

Co jeśli wybraliśmy karierę, jednak nasza praca nie pozwala nam się w pełni rozwijać a co za tym idzie nie czerpiemy z niej satysfakcji? Musimy zadać sobie kilka bardzo ważnych pytań – czy wykonywany zawód jest naszym wymarzonym? Czy codzienne obowiązki zawodowe umożliwiają nam rozwój i zdobywanie wiedzy? Czy dzięki naszej pracy poszerzamy swoje horyzonty? Być może mamy problem innej natury – przyjmujemy na siebie zbyt dużo zadań, z którymi sobie nie radzimy co wpływa negatywnie na terminy realizacji i jakość naszej pracy a w konsekwencji negatywną ocenę naszych przełożonych lub klientów.

Koło Życia

Czas na zmiany.


W pogoni za pieniędzmi, wiedzą, karierą, czasem trzeba zwolnić, zrobić bilans i zastanowić się w jakim kierunku zmierzamy. Zweryfikować czy nasz rozwój jest spójny z wizją tego, do czego dążymy. Co zrobić w sytuacji, gdy nasza praca marzeń nie idzie w parze z rozwojem osobistym? Jak wybrnąć z sytuacji w której nie potrafimy pogodzić wszystkich obowiązków służbowych, praca pochłania nam coraz więcej czasu a życie osobiste zepchnięte jest na dalszy plan? Odpowiedzią może być między innymi zła organizacja dnia a z pomocą przyjdzie nam dobry elektroniczny kalendarz, który odpowiadać będzie za rozpisywanie spotkań oraz poszczególnych zadań. Ciekawą usługą z niespotykanymi dotąd rozwiązaniami jest LOG Global Edition, który posiada wiele innowacyjnych funkcji. Jest on bardzo przydatny w kontekście reorganizacji pracy zarówno naszej jak i ludzi, którymi zarządzamy a przy tym pozwala nam wygospodarować czas na rozwój osobisty. Usługa ta szybko zweryfikuje naszą produktywność, wskaże nam zbędne czynności, które odciągają uwagę od kluczowych obszarów i podpowie o ile przekroczyliśmy czas realizacji zadania. Kalendarz nie pozwoli nam także rozpisać zbyt dużej liczby obowiązków na dany dzień - to bardzo przydatna funkcja, dzięki której optymalnie rozplanujemy czas, terminowo wykonamy zadania, osiągniemy wewnętrzny spokój oraz unikniemy pracy pod presją czasu.

Wszystko zależy od Ciebie.


Rozwój osobisty to temat bardzo istotny z punktu widzenia naszego komfortu i dobrego samopoczucia, warto tak zorganizować swój czas aby znaleźć przestrzeń na podnoszenie swoich umiejętności lub robienie tego, co sprawia nam przyjemność. Mając kontrolę nad naszym życiem, będziemy opanowani, a przez to szczęśliwy i spełnieni. Jeśli priorytetowy dla nas obszar aktywności z koła życia nie jest wypełniany w stu procentach, powinniśmy zastanowić się nad zmianami. Niezależnie czy skorzystamy z pomocy trenera, specjalistycznego oprogramowania czy zaczniemy od innych radykalnych zmian, musimy pamiętać o jednym – nikt za nas nic nie zrobi. To nasza wola, nasza chęć zmian sprawi, że możemy stać się szczęśliwymi ludźmi, a nasz rozwój osobisty będzie na takim poziomie jakiego sobie życzymy. Wystarczy podjąć decyzję i konsekwentnie dążyć do celu.

Poleć znajomym: Udostępnij

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.94 | SQL: 4 | Uptime: 527 days, 18:57 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl