heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Środa 24 kwietnia 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Temat

Polerowanie Bloków I Coolerów Again


194.116.134.* napisał:
Witam!
Co prawda ten problem był już pare razy poruszany i wydawało by się że wyczerpująco opisany, ale niestety zastosowanie tych metod nie pomogło.

Operacje przeprowadzałem na bloku GPU CPC. Gdyż był utleniony, zbrązowiały z plamami itp.

Czytałem że żeby wyszlifować blok na lustro, ostatnim krokiem jest użycie wodnego papieru 2000. Nie chciałem kupować 5 różnych i zacząłem od końca.

Już po kilku ruchach powierzchnia papieru zaczęla się scierać zostawiając po sobie szarą pastę. Ona osadziła się również na bloku, po wyczyszczeniu (spirytusem, potem szmatką z mydłem) tego osadu okazało się że blok jest równie matowy jak będąc przykryty pastą z papieru, do tego było na całym bloku masa malutkich rysek. Kilkunastominutowe szlifowanie nie poprawiło zupełnie sytuacji.

Czego to jest wina? co zrobiłem nie tak?

Nie chce kupować pasty polerskiej bo to wydatek kilkunastu złotych za wielką tubkę a ja potrzebuje pewnie jedną zakrętkę takiej pasty-poza tym czy taka pasta by pomogła skoro blok jest cały matowy i porysowany?

Mam nakładkę na wiertarkę z takim filcowym kółkiem-jeszcze nie sprawdzałem czy to coś pomoże-myślicie że takim filcem sie wypoleruje pięknie blok, czy można sie zajechać na śmierć przy takim polerowaniu?


Pomóżcie bo chciałem sobie ładnie wypolerować bloczki, a jak obczaje metode na lustro to i inne coolery.
Pozdrawiam

83.11.221.* napisał:
Filc jest dobry do polerki, jednak najlepiej połączyć z jakąś pastą polerską np. automax lekko ścierną. Kosztuje niewiele, wydaje mi się że około 3 zł. Samym papierem 2000 nie osiągniesz aż takiego połysku jak po paście polerskiej. Jeżeli są nadal rysy używaj na koniec 2500 i jak najmniej ścierną pastę. Takie jest moje zdanie, ja się nie bawiłem w polerke bloczków ale niektóre części w moto tak polerowałem icon_lol.gif Acha jak polerujesz spód bloku papier nałóż na szkło najlepiej, żeby nie porobić górek co później będzie miało wpływ na przyleganie bloczka do cpu, (ale to pewnie wiesz)

194.116.134.* napisał:
no ale rozumiem jak by przy 2000 był ładnie gładki spód i bym chciał wypolerować na lustro ale tu sie jakieś [ciach!]o zrobiło, całe jest porysowane, matowe i zaciemnione.

szlifowałem na dość równym biurku ale to nie możiwe żeby cudem na szybie sie zrobił perfekt spód

212.244.85.* napisał:
Polerowanie zaczynasz od "grubszych" papierów stopniowo zchodząc z grubością ziarna zmniejszasz rysy będące na powierzchni. Zaczynając od tak drobnego papieru zamiast wygładzić rysy (które były z byt głębokie) zapchałeś je ziarnem z tego papieru. Teraz musisz zacząć od nowa papierem grubszym tak jak powinno się to robić a siwy nalot sie zetrze.

194.116.134.* napisał:
no ale tam głębsze ryski może były z 2, a tu mówie o całej powierzchni która była natywnie praktycznie jak lustro, jedynie z czasem zciemniała i sie usyfiła, ale dalej była odblaskowa, a po papierze sie całe zmatowiło, pełno rysek pojawiło i został czarny/szary syf chyba po tym papierze który sie nie chce zczyścic niczym.

Co mam zrobić, czy tym filcem na wiertarce może to wypoleruje ładnie, czy coś innego mam zrobić?


no ale tam głębsze ryski może były z 2, a tu mówie o całej powierzchni która była natywnie praktycznie jak lustro, jedynie z czasem zciemniała i sie usyfiła, ale dalej była odblaskowa, a po papierze sie całe zmatowiło, pełno rysek pojawiło i został czarny/szary syf chyba po tym papierze który sie nie chce zczyścic niczym.

Co mam zrobić, czy tym filcem na wiertarce może to wypoleruje ładnie, czy coś innego mam zrobić?


87.205.88.* napisał:

być może mój sposób przypadnie Ci do gustu
na poczatek zaopatrz się najlepiej w lustro, na którym będziesz polerował (ew szyba) kup papiery ścierne 1000, 1500,2000
koniecznie WODNE !!! - zaczynasz od 1000 i tak po kolei icon_biggrin3.gif Ważne !!!! co jakiś czas zdejmnij papier z szyby i dobrze wypłucz pod bieżącą wodą oraz dokładnie umyj lustro - pamietaj KAZDY okruszek czy skrawek który się dostanie między papier a blok spowoduje rysy.
podczas polerowania na papierze 2000 staraj sie nie dociskac za mocno bloku i poleruj zawsze w tym samym miejscu(papieru) w którym rozpoczynałeś - on się w tym miejscu stopniowo wyciera i polerowanie staje się delikatniejsze, co mozna zastapić jeszcze drobniejszym papierem, ale po co? ja polerując ostatnie stadium nie dociskam już wcale, tylko tak sobie przesuwam a blok się poleruje własnym ciężarem.
cała operacja trwa w moim przypadku ok 30 minut, z czego na ostatni papier czyli 2000 wychodzi jakieś 20 minut
i teraz wazne - jak skończysz wg powyższych wskazówek blok nie bedzie jak lustro, ale delikatny "poblask" powinieneś już zobaczyć ale naprawdę minimalny - ja na tym etapie używam odrobiny pasty Arctic Ceramique (tej do smarowania CPU ) wystarczy kilka ruchów filcem z tą pastą a powierzchnia zaczyna lśnić i na to jeszcze jedna zaletę - ta pasta znakomicie przewodzi ciepło, więc jak nawet zostały jakieś mikronierówności, to ona je zapcha, a nie jakać pasta polerska


194.116.134.* napisał:
mój też chyba pierwszy wątek na tym forum,albo jeden z pierwszych.


chyba troche mam tej pasty, ale przeciez żeby ona jakkolwiek zaistniała na filcu to trzeba by jej nie mało wcisnąć, chyba że wystarczy cieńko posmarować miedź a filc to dopoleruje?

no ale jeszcze sie wykosztować na 2 grubsze papiery będe musiał, a jak wszystko pójdzie psu w dupe to bez sensu:/

bo wg mojej logiki papier grubszy używa sie gdy są jakieś głębsze zarysowania (ale pierwotnie spód był gładziutki tylko pociemniały) a potem coraz żadszy. a przy zastosowaniu jak ja, najżadszego powinno to wymagać poprostu dłuższego szlifowania bo on wolniej sciera powierzchnie bloku-ale jak już kilka razy mówiłem po kilku ruchach (a nawet po kilkunastu minutach polerowania) cały blok jest w drobnych rysach jakich nie było, i jest zupełnie matowy i jeszcze z szarym syfem który i tak chyba zostaje na bloku:/


87.205.90.* napisał:
hmm... wygląda na to, że blok nie był zbyt dobrze wyszlifowany, a jedynie wypolerowany na lustro, przez taką metodę ukryciu ulega wiele drobnych rys, które teraz prawdopodobnie stały się widoczne - ja polecam ci nadal polerowac delikatnymi ruchami na szklanej powierzchni papierem wodnym 2000, lub jeśli te rysy są naprawde dobrze widoczne trzeba by zacząć od 1500

Podobne tematy


Działy









Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.46 | SQL: 1 | Uptime: 511 days, 23:59 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl