heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 22 grudnia 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Temat

program do przerobki ordecznego pisma w doc lub txt


195.136.14.* napisał:
mam nastepojacy problemik. pozyczylem od kolezanki wyklady pisane odrecznie zeskanowalem je juz to xxx.tif i jakims tam programikiem chcialbym to przerobic na dokumenty txt albo doc. juz taki bajer kiedys robilem z ksiazek i dzialalo no ale ona nie pisze drukiem choc musze przyznac ze w miare czytelnie. znacie jakies programy ktorymi moge to przerobic??

217.99.81.* napisał:
icon_eek2.gif icon_lol.gif icon_lol.gif Bardzo mi przykro ale chyba taki program nie istnieje. icon_lol.gif

Programy OCR mają problemy z odczytywaniem tekstu drukowanego na drukarce igłowej, a program do odczytywania tekstu pisanego recznie znajdziesz narazie tylkow filmach s-f.

80.48.193.* napisał:
szkoda icon_sad2.gif fragmenty ksiazek juz tak skanowalem to wylapoje je prawie bezblednie icon_biggrin3.gif Raiden a moze bys uzyl MOC'y by mi pomoc icon_biggrin3.gif

213.186.79.* napisał:
jest taki program , nazywa sie Abbyy Fine Reader
tylko musisz go najpierw nauczyc jak wyglada literka itp to znaczy ze np d to jest d , a nie polaczone c i l

195.136.14.* napisał:
a rozumiem potrzeba mu wpisac pewnie caly alfabet zeby on jakos mogl sie dopatrzyc co tam bazgrzemy icon_biggrin3.gif

194.242.62.* napisał:

Dokładnie. Oprogramowanie OCR'owe potrafi się uczyć i na podstawie prób i błędów rozpoznawać nawet pismo odręczne. Im więcej prób się przeprowadza tym OCR jest "mądrzejszy".
Z tym, że raczej wątpię czy Fine Reader, Recognita lub Readiris będą sobie w stanie poradzić z pismem odręcznym. Nawet jeżeli tak, to po bardzo długim okresie nauki.
Wdrażałem kiedyś system obsługujący odczyt dokumentów księgowych (przelewów, wpłat , czeków) wypełnianych przez klientów ręcznie.
W trakcie wdrażania testowo puściliśmy sobie te same dokumenty przez Fine Reader'a (w wersji 4 coś chyba) i przez oprogramowanie dedykowane (jakiś niemiecki system spolonizowany i podrasowany pod nasze potrzeby) dla mojej firmy. Różnice były kolosalne. Po kilku przebiegach Fine Reader był dalej głupi, prawie nic nie rozpoznawał, natomiast ten drugi system po czwartym chyba przebiegu był prawie bezbłędny.
Ale nie ma nic darmo. FR kosztował kilkaset złotych, a ten niemiecki coś koło 330000 Deutsche Mark.
Także nie wydaje mi się żeby warto było walczyć przy użyciu oprogramowania popularnego z pismem odręcznym, nawet jeżeli w nazwie ma napisane Pro.
IMO z profesjonalnym oprogramowaniem OCR'owym ma to bardzo mało wspólnego i nadaje się wyłącznie do tekstów drukowanych.

217.98.241.* napisał:
A jak "nauczyc" FineReadera (moja wersja to 7) tak aby czytal wzory matematyczne??

83.31.57.* napisał:


Własnie bo tez nie moge tego zmienic mur.gif
Czy sie wogle da????
Nie czyta mi wzorów .Robiś sie bazrgroły.
HELP


212.182.63.* napisał:
Ustaw sobie zeby odczytał blok jako grafikę i bedzie czytelny.

83.31.53.* napisał:


Tak tylko wtedy to nie będzie tekst nadający sie do edycji ,ale zdjęcie ,które trzeba dodatkowo rozjasniac/sciemniac ,a i tak czcionki w nim nie zmienię.
Chyba pozostłao mi wklepywanie tych wzorków ręcznie icon_cry.gif

Any ideas???


Podobne tematy


Działy









Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.80 | SQL: 1 | Uptime: 142 days, 20:56 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl