Temat
Samoczynne uaktywnienie chlodzenia..
62.233.210.* napisał:
Wiec "problem" mam taki ...Czasami uzywalem cpu cool zeby obnizyc temperature w te upaly, gdy wylanczalem cpu cool to rzecz oczywista program przestawal chlodzic. Gdy
wlaczylem wczoraj kompa wyzioralerm ze temp jest strasznie niska a programu chlodzacego nieuruchomilem. Wiec teraz chlodzenie dziala mi samoczynnie bez uruchomienie programu i nie wiem jak to wylaczyc, moze ktos z mojej rodzinki cos w kompie namieszal, podobno win xp na taka funkcje ale ja jej nieuruchamialem.
213.149.2.* napisał:
Na jakiej zasadzie dziala ten cpucool?
217.99.63.* napisał:
Mozna raczej powiedzieć, że Windows XP obsługuje tą funkcję, a uruchomic ją można z poziomu BIOS'u. Tylko podobno lepiej tego nie robic poniewaz zmniejsza wydajność procka, a na dodatek jak sie chcę to wyłączyc to wszystkie urządzenia jakie masz w kompie instaluję się od początku, więc jest lipa... Szkoda, że dowiedziałem się o tym wszytskim już po fakcie... Tak powiem, że moj podkręcony celek podczas niskiego użycia jego mocy ma temp. w granicach 36-38"C. Na poczatku byłem zadowolony, ale teraz...Tak wogóle to już zapomnialem, jak się ta opcja nazywa, ale ktoś napewno będzie wiedział...
217.99.63.* napisał:
Znalazłem......ACPI Function (zakładka : Power Management) - opcja ta jako jedyna i wyjątkowa, jak może się Wam wydawać... Cóż kontroler ACPI może mieć wspólnego z wydajnością ??? Fakt, na ogół niewiele. Jednak dla użytkowników Windows XP ale także w mniejszej mierze Windows 2000 może ona być potężnym hamulcem wydajności magistrali PCI i AGP. Wyłączenie jej (Disabled), da efekty widoczne natychmiast po uruchomieniu dowolnego benchmarka grafiki 3D. Zysk może się wahać od 3% do nawet 10% !!! Jeśli zdecydujecie się na jej wyłączenie (Disabled) musicie pamiętać, że wszystkie urządzenia ostaną wykryte na nowo! Jednak najbezpieczniejszym wyjściem w takiej sytuacji jest wyłączenie jej przy najbliższej reinstalacji systemu !
Fragment tego artykułu:http://www.frazpc.pl/artykuly_wyswietl/76-34
62.233.210.* napisał:
U mnie jest mniestety wlaczone... ale mam tak od poczatku , niedawno reinstalowalem system (win XP) i musze poczekac z wylaczeniem tej funkcji do kolejnego formatu . A to co mi samoczynnie chlodzi procka to moze byc, wkoncu niemusze juz uzywac cpu cool Roznicy w wydajnosci w 3d marku nie ma zadnej, wiec wszysko dziala git.
62.233.210.* napisał:
Cpu cool dziala na takiej zasadzie ze gdy moc proca nie jest potrzebna to wylancza na nim (chyba) poszczegolne bloki i proc wydziela mniej ciepla. Gdy jest potrzebna moc obliczeniowa wtedy program automatycznie daje full power i masz do dyspozycji pelna moc proca.
213.241.9.* napisał:
MeHow:CPUCooL Cooling Mode
Under many operating systems like Windows NT and Linux the CPU issues an HALT operation when there is nothing to do. That enables a CPU build in functionality that reduces the power consumption. That keeps the CPU cool and saves money. If you overclock the CPU it is advisable to use such a program as the CPU gets hotter as specified.
Unfortunately there is no HALT operation under Windows 95 / 98. The CPU permanently checks whether there is something to do or not. Many other programs like CPUCooL put in a task at low priority which issues a HALT instruction. But it costs time to make the new program run.You can see these programs work with the Microsoft WinTop Monitor. It shows 100 % activity although there is nothing to be done by the CPU.
CPUCooL has an other technique to solve this problem. Look at WinTop and you see the difference. Wintop shows the normal idle time as before. CPUCooL integrates the HALT operation directly into Windows 95 / 98.
The other advantage is that you can only switch off this cooling function by CPUCooL. There is no other way. Even if CPUCooL is terminated the cooling functionality is still alive!
Masz tutaj wyjasnione i dzialanie i to czemu nadal CPUCool chlodzi ;)[/b]
Podobne tematy
Działy
Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.13 | SQL: 1 | Uptime: 142 days, 19:38 h:m |
Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl