Temat
Procesor Athlonxp 2600+
62.111.219.* napisał:
Witam wszystkichPosiadam nową płytę ECS Socket A K7S5A Pro Kupiłem nowy procesor Athlon XP 2600+ i mam problem nie mogę uruchomić kompa - po załączeniu porostu się samoczynnie wyłącza nie wiem co za przyczyna.
Nie mam innego sprzętu aby sprawdzić działanie procka i płyty-
potrzebuję pomocy co mogę zrobić aby uruchomić kompa.
Kto mi pomoże rozwiązać ten problem
Marco2
212.122.214.* napisał:
1. Chłodzenie do procka masz dobrze zainstalowane ?2. Może jest jakieś zwarcie na płycie ?
83.25.5.* napisał:
jaki zasilacz ?? najnowszy bios masz ?? coller przylega dobrze do proca ??62.111.219.* napisał:
Wydaje mi się że jest okey - wentylator działa
A czy jest zwarcie -niewiem - nowa płyta
62.111.219.* napisał:
zasilacz mam 350W nowy , a jaki jest bios na tej płycie to niewiem - może się ośmieszam ale nie znam się - czy bios ma znaczenie - naprawdę nie mam pojęcia.
80.53.112.* napisał:
350 W ale jakiej firmy ?212.122.214.* napisał:
Może spróbuj wyjąć płytę z obudowy i połączyć wszystko w pajączka. Wyeliminujesz zwarcie robione przez budę. Bios ma wpływ na prawidłowa pracę procka.195.205.45.* napisał:
ludzie spox wszystko jasne, zasilacz jest dobry, procek jest dobry, zadnych zwarc po prostu wentylator jest za madry dla tej plyt


62.111.219.* napisał:
Zasilacz jest firmy Megadajt - MGB350ATXP4
62.111.219.* napisał:
Sądzisz że winą jest Cooler - faktycznie założyłem cooler od Athlona 1500+ bo taki miałem poprzedni dopuki mi się nie spalił
Cooler - ma takie oznaczenie TITAN DC12V- nie wiem czy posiada on stałą czy regulowaną prędkość
212.122.214.* napisał:
bardzo możliwe, że masz rację

62.111.219.* napisał:
Ale czy wentylator mam wpływ - kurcze to jaki bym musiałbym kupic Cooler
195.205.45.* napisał:
najpierw sprawdz czy to napewno to podlacz wentylator od cpu do gniazdka ChassicFan ( on juz chyba nie jest monitorowany tak jak CPUfan ), a do CPUfana jakis inny wiatrak, tylko taki ktory nie ma regulacji obrotów, jezeli wszystko ruszy, to sie dopiero zastanowimy co kupowac
212.182.122.* napisał:
Nie wiem jak w wersji Pro ale na 3.1 mozna w ogole nie podłączyć wentylu i się normalnie uruchomi.212.122.214.* napisał:
chodzi o to, że wentylator się narazie kręci, ale możliwe, że za słabo czy coś, a bios odbierająć niskie obroty wiatraka wyłącza kompa po to, żeby procek się nie spalił.
62.111.219.* napisał:
A po wypięciu przewodu z gniazdka ChassicFan coller pozostaje na miejscu czy musi być zdjęty z procesora,
mam tylko inny wiatrak ale on jest do dodatkowego chłodzenia taki z podświetleniem czy jego można podłączyć pod CPUFan
195.205.45.* napisał:
coolera jako takiego nie ruszaj, wypnij tylko kabelek ktory jest wetkniety w gniazdo na plycie podpisanbe CPU fan i wepnij go do Chassic fan a ten podswietlany podepnij po CPU fan ( jezeli sie da i ma wtyczke 3 pinowa a nie molexa )62.111.219.* napisał:
nie mogę znaleść Chassic fan
195.205.45.* napisał:
zobacz w instrukcji od plyty, na ecsach zawsze on byl w dos dlupich miejscach, krawedz plyty, jezeli masz przejscowke taka z molexa na 3pinowa to mozesz podlaczyc w taki sposob wentylator od procka62.111.219.* napisał:
znalazłem ale przewód od coolera jest za krótki i nie mogę podłączyć go - a wentylator podświetlany ma wtyk zgodny z CPUFan- można by tak zrobić - tylko nie mam możliwości połączenia coolera.
Ajaki musiałbym zakupić Cooler do procesora Athlon Xp 2600+ żeby było dobrze
62.111.219.* napisał:
Czy możesz mi podać informację jaki powinienem kupić Cooler na Athlona XP 2600+ żeby był dobry
62.111.200.* napisał:
jakie FSB masz ustawione na zworkach ?tutaj napisałeś że proc ma 166MHz: http://forum./index.php?showtopic=115260
a uruchomienie na takim na tej płycie może być problemem

62.111.219.* napisał:
dzięki wszystkim za pomoc - miło mi było jeszcze raz dziękiPodobne tematy
procesor vs karta graficzna
Ile moge wycisnac z tego procesora?
procesory
Jali procesor ?
USZKODZONY PROCESOR - GDZIE PROBLEM?!
Gdzie kupować procesor -> U kogo?
Co to za procesory - kto juz sprawdzal?!
Procesor czy ram nie wyrabia?
Typ Procesora
czy procesor moze uszkodzic plyte glówna
Wymiana procesora
Skaczace napiecie na jadrze procesora.
Procesor zamiana czy warto?
Niewykrywa procesora...
Najlepsze z najtanszych!Plyta,procesor,dysk!Co wybrac?
Ile moge wycisnac z tego procesora?
procesory
Jali procesor ?
USZKODZONY PROCESOR - GDZIE PROBLEM?!
Gdzie kupować procesor -> U kogo?
Co to za procesory - kto juz sprawdzal?!
Procesor czy ram nie wyrabia?
Typ Procesora
czy procesor moze uszkodzic plyte glówna
Wymiana procesora
Skaczace napiecie na jadrze procesora.
Procesor zamiana czy warto?
Niewykrywa procesora...
Najlepsze z najtanszych!Plyta,procesor,dysk!Co wybrac?
Działy
Copyright © 2002-2025 | Prywatność | Load: 30.40 | SQL: 1 | Uptime: 21 days, 13:19 h:m |
Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl