Temat
Chłodzenie Na Ram... Warto Wogóle ?
83.25.103.* napisał:
Witam, dopiero co zakupiłem nowe ramy A-Data 2x512 400Mhz , ale są one bez radiatorów. Myślicie że warto zakładać radiatory na te pamięci ?? Mam zamiar FSB ustawić na 200 i mi styka... mnożnik 9,5.Myślałem nad czymś takim :
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=46475743
lub
http://www.4max.pl/default.asp?g=25&gg=19&produkt=59
Warto wogóle wyrzucać kase na coś takiego ??
80.53.165.* napisał:
Opłaca sie jesli myslisz o max fsb i max napieciach zedu 3.3 i w gure.T twoim przypadku jest to nie opłacalne i nic nieda
83.25.78.* napisał:
podkręć na tyle na ile chcesz i po kilku godzinach sprawdź paluchem czy są ciepłe, jeśli letnie, albo ledwo ciepłe to olej, jeśli będą się zajeb... grzać a w memteście bedzie po nagrzaniu sypać błędami to wtedy należy się nad tym zastanowić83.24.160.* napisał:
Mój kumpel sobie założył chłodzenie na RAM twierdzi, że dużo mu to dało, zwłaszcza jeżeli podkręcasz.213.136.229.* napisał:
chodzenie na ramy bardzo malo daje przy normalnym podkrecaniu FSB.zabezpiecza je jezeli dajesz wieksze napiecie zeby wiecej podkrecic.
Grzeja sie wtedy bardziej i radiatory pomagaja ustrzec je w pewnym stopniu przed uszkodzeniem.
od kazdej reguly sa wyjatki. dlatego stosuj tez zalecenia sailence.
213.76.251.* napisał:
radiatory na ram to przyrost OC rzedu 30MHz....i to nie zawsze...
zbedny wydatek chyba ze chodzi o wyglad...
no i oczywiscie ma to sens przy ~3V na ram i dobrych pamieciach...bh5-6 bo TCCD nie potrzebuja (nic nie daje podnoszenie napiecia)
83.17.35.* napisał:
same ciekawe tezy

30mhz dzięki radiatorom ?? gdzie? kiedy?
bh-x nic nie daj podnoszenie napięcia ??
no wlasnie skąd się wziąłeś ??

213.76.251.* napisał:
ehhh statystyka co do czytania ze zrozumieniem choc smutna nie klamie...forest
1) a jaki przyrost OC masz przy TCCD powyzej 2.9V ???
2) co do radiatorow to nie wiem o co ci chodzi czy sie zgadzasz czy nie ?
ale co do swojej "ciekawej tezy" to radiator jaki by nie byl pomaga tylko w przypadkach pamieci mocno grzejacych sie a takie za zwyczaj sprzedawane sa z radiatorami ....
83.17.35.* napisał:
jeszcze nie slyszalem zeby radiatory daly przyrost w oc o 30MHz,,, to dużo na wyrost,, czasem moze pomogą ustabilizować ale... poza tym sam taki radiator bez nawiewu to bardziej dekoracja
trochę źle przeczytałem o pamięciach,,, rzeczywiście tccd nie potrzebują dużo, ale do ~3-3,1 jeszcze się rozpędzają, przynajmniej jeśli chodzi o timingi,,,, moje khx3200ulk2/1g 2-2-2-5 owszem przt ~222mhz latają ale tylko na 2,9, real ponoć ~3v, monimalnie w dół v i już trzeba luzować timingi
80.53.146.* napisał:
Zaraz zaraz. Lol jak zwylke. Pozostaje zapytac czy 30MHz czy 30DDR?? Jedna z moich kostek nie ma zadnego radiatorka czyli jak zaloze bede smigal 263 + 15/30MHz wiecej?? lol Pozatym lepszy jest puszczony na 7v wentyl. Cichy, wydajny, tanszy, wieje na chipset i takie takie
83.26.88.* napisał:
a gdzie polozyc ten 7V? na pamieci czy jakos inaczej?
80.53.146.* napisał:
Oprzec o karte graficzna a dysk lub cd rom. Nie tylko ja tak mam. Nie trzeba zbytnio sie starac. Chyba ze macie okno i lubicie ogladac bebechy.212.76.39.* napisał:
ja bym predzej zamontowal go wlasnie w bocznej sciance obudowy...a jezeli ktos ma okno to np jakas akaske ladna albo cosik w podobie :]
Podobne tematy
pasywne chłodzenie grafy.
pasywne chłodzenie radka
Chłodzenie Radka 9000
CHŁODZENIE P4. CO PROPONUJECIE?
Chłodzenie olejowe
Chłodzenie nForce 2 chipset....
Chłodzenie Celeron 400MHz800MHz lub więcej
Radeon 7500 - chłodzenie pasywne?
Pomysł na chłodzenie wodne
Chłodzenie (wodne) w obudowie typu DESKTOP.
Chłodzenie wodne Corsair
Chłodzenie wodne - proszę o radę i pomoc w wyborze
Ciche chłodzenie Saphire Radeon 8500LE
Problem z chłodzeniem
Pomysł na chłodzenie grafy
pasywne chłodzenie radka
Chłodzenie Radka 9000
CHŁODZENIE P4. CO PROPONUJECIE?
Chłodzenie olejowe
Chłodzenie nForce 2 chipset....
Chłodzenie Celeron 400MHz800MHz lub więcej
Radeon 7500 - chłodzenie pasywne?
Pomysł na chłodzenie wodne
Chłodzenie (wodne) w obudowie typu DESKTOP.
Chłodzenie wodne Corsair
Chłodzenie wodne - proszę o radę i pomoc w wyborze
Ciche chłodzenie Saphire Radeon 8500LE
Problem z chłodzeniem
Pomysł na chłodzenie grafy
Działy
Copyright © 2002-2025 | Prywatność | Load: 28.08 | SQL: 1 | Uptime: 42 days, 2:22 h:m |
Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl