heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Czwartek 25 kwietnia 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 25 czerwca 2012, 15:32

Lenovo w tarapatach

Cena akcji Lenovo spadła na początku tygodnia o ponad 6% - zauważa Reuters. Wartość walorów azjatyckiego producenta pecetów osiągnęła tym samym wynik najgorszy od ponad czterech miesięcy.

Słabe zachowanie akcji Lenovo to zdaniem analityków wynik obaw związanych z narastającym kryzysem ekonomicznym. Duże obroty wskazują na to, że jeden z istotnych udziałowców sprzedaje akcje - mówi jeden z inwestorów cytowanych przez Reutersa.

Trudna sytuacja w Europie to również złe wieści dla konkurencyjnego HP, które na Starym Kontynencie tylko w ciągu dwóch lat planuje zwolnić 8 tysięcy osób. W odróżnieniu od amerykańskiego rywala, akcje Lenovo wciąż jednak zyskują w tym roku i to nie mało, bo ponad 22%.

Chiński koncern bardzo duże nadzieje pokłada w smartfonach, a tylko w tym roku chce potroić ich dostawy. Sprzedanie około 18 milionów urządzeń tego typu to jednak wciąż stosunkowo niewiele w porównaniu do liderów, jak Samsung czy Apple, które zgarniają zdecydowaną większość zysków z tego rynku.

Choć inwestorzy bardzo nerwowo reagują na negatywne doniesienia z rynku, warto zauważyć, że dotychczasowe wyniki Lenovo nie pozostawiały wiele do życzenia. Sprzedaż firmy w ostatnim kwartale fiskalnym roku była aż o 59% lepsza niż we wcześniejszych trzech miesiącach - informował miesiąc temu chiński producent.

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

25.06.2012 r.

Kupon rabatowy na program do ewidencji pojazdów, 15:31

Aluminiowy stojak na tablety, 15:24


Nowsze

25.06.2012 r.

KE popiera Microsoft, 15:36

26.06.2012 r.

Jakość druku i potrzeby biznesowe czynnikami decydującymi o zakupach, 10:02


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.95 | SQL: 13 | Uptime: 105 days, 23:50 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl