heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 19 maja 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 13 czerwca 2012, 11:28

AMD i ARM wspólnie przeciwko Intelowi

W ostatnim czasie wiele się mówiło o możliwej współpracy AMD i ARM - zauważa Engadget. Okazuje się, że pogłoski tego typu są nie tylko prawdą, ale do walki z Intelem przyłączą się również inne firmy.

Koncerny takie jak AMD, ARM, Imagination Technologies, MediaTek czy Texas Instruments ogłosiły wspólnie stworzenie HSA Foundation. Będzie to organizacja, która ma czuwać nad tym, by układy zrzeszonych firm współpracowały ze sobą na większej liczbie poziomów niż do tej poty.

Lepsza współpraca różnego rodzaju układów ma nie tylko wpłynąć na ich wydajność, ale również zmniejszyć użycie energii, z czym procesory Intela dla smartfonów i tabletów na razie mają wciąż problemy. W praktyce usprawnienia mają dotyczyć głównie układów graficznych procesora, które w przyszłości będą wykorzystywane również do innego rodzaju zadań niż generowanie obrazu.

Tymczasem Intel nie żałował ostatnio ostrych słów kierowanych do swoich konkurentów. Jak mówił niedawno Mike Bell z amerykańskiego koncernu, obecnie stosowanie klkurdzeniowych smartfonów z Androidem jest nieopłacalne, gdyż zdaniem Intela platforma mobilna wyszukiwarkowego giganta niezbyt dobrze radzi sobie z tego typu układami.

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

12.06.2012 r.

Zegarek sportowy Nike+, 13:35

Obowiązkowe Metro, 11:13


Nowsze

13.06.2012 r.

Kodak sprzedaje patenty, 11:29

Nanocząsteczki szkodliwe dla zdrowia, 11:30


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.11 | SQL: 23 | Uptime: 395 days, 19:03 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl