heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Piątek 21 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 1 czerwca 2012, 18:22

Nokia nie zgadza się z zarzutami firmy Google

Google oskarżyło pod koniec tygodnia Nokię oraz Microsoft o transfer ponad 1,2 tysiąca swoich patentów do grupy o nazwie MOSAID, która miała utrudniać funkcjonowanie innym producentom urządzeń przenośnych.

Wyszukiwarkowy gigant miał już wcześniej złożyć odpowiedni wniosek o ukaranie wspomnianych koncernów do Komisji Europejskiej. Na odpowiedź ze strony Nokii oraz Microsoftu, które współpracują już od ponad roku, nie trzeba było długo czekać.

- Choć nie widzieliśmy jeszcze skargi, nie zgadzamy się z sugestiami firmy Google, że Nokia i Microsoft są w zmowie w związku z niewłaściwym wykorzystywaniem własności intelektualnych - poinformował rzecznik prasowy Nokii Mark Durrant. - Obie firmy mają swoje zbiory patentów i praw autorskich, które wykorzystują niezależnie.

Nieco ostrzej sprawę skomentował Microsoft, który zarzucił przy okazji wyszukiwarkowemu gigantowi nadużywanie zaufania ze strony regulatorów, sędziów, a także polityków. - Firma skarży się na praktyki monopolistyczne w sektorze smartfonów, gdy jednocześnie kontroluje ponad 95% mobilnego rynku wyszukiwarek i reklamy - komentuje sprawę Microsoft cytowany przez The Verge.

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

31.05.2012 r.

San Diego z procesorem Intela, 18:34

Google i Bing odwracają się od Facebooka?, 14:33


Nowsze

04.06.2012 r.

Słabo chronione dane w urządzeniach mobilnych, 11:14

Awaria popularnych stron w Polsce, 11:16


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 4.73 | SQL: 18 | Uptime: 1 day, 6:28 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl