heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Piątek 19 lipca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Czwartek, 31 maja 2012, 14:33

Google i Bing odwracają się od Facebooka?

Najpopularniejsze wyszukiwarki kierują teraz mniejszą liczbę użytkowników do Facebooka, niż jeszcze kilka miesięcy temu - czytamy w raporcie PageLever. Spadek prawdopodobnie nie odbił się jednak zbyt mocno na społecznościowym gigancie.

W raporcie PageLever czytamy przede wszystkim o wpływie nowego algorytmu wyszukiwania w Google, który ma brać pod uwagę nasze społecznościowe więzi. Koncern z Mountain View promuje oczywiście przy tej okazji przede wszystkim Google+.

Według PageLever już na trzy dni przed wprowadzeniem społecznościowych nowości do Google, ruch z wyszukiwarki do stron fanowskich na Facebooku spadł o ok. 51%. Może to sugerować, że kalifornijski koncern rozpoczął eksperymentalne wdrażanie zmian jeszcze przed ogłoszeniem ich publicznie.

Zgromadzone dane pochodzą z monitorowania zewnętrznych linków prowadzących do 500 losowych stron fanowskich na Facebooku (każda posiadająca co najmniej 100 tysięcy fanów). Liczba odnośników tego typu spadła w zauważalny sposób trzy miesiące temu, gdy Google poinformowało o nowościach.

Co jednak ciekawe, także Bing ograniczył w tym samym czasie liczbę zewnętrznych linków prowadzących do stron fanowskich na Facebooku. W przypadku narzędzia od Microsoftu, spadek ruchu kierowanego do Facebooka miał być nawet większy i sięgać ok. 61%. Autorzy raportu zauważają jednak, że witryna Zuckerberga już wcześniej dzieliła się z wyszukiwarkami tylko wybranymi informacjami, a ruch z tego typu usług prawdopodobnie stanowi bardzo niewielką część w przypadku Facebooka.

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

31.05.2012 r.

Windows 8 dobije netbooki, 11:33

Wi-Fi zdominuje ruch w Sieci, 11:32


Nowsze

31.05.2012 r.

San Diego z procesorem Intela, 18:34

01.06.2012 r.

Nokia nie zgadza się z zarzutami firmy Google, 18:22


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.77 | SQL: 23 | Uptime: 212 days, 20:50 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl