heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Sobota 26 listopada 2022 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 29 maja 2012, 16:13

250 milionów użytkowników Skype

Przez niemal rok po finalizacji przejęcia Skype, liczba jego użytkowników wzrastała w każdym miesiącu średnio o 26% do blisko 250 milionów - informuje New York Times. Prawdziwy sukces transakcji będzie jednak zależał od tego, czy Microsoft zdoła zintegrować swój nabytek z innymi usługami.

Dla Microsoftu zakup programu Skype za 8,5 miliarda dolarów był największą transakcją w historii. Choć usługa szybko zyskuje popularność, wciąż jego integracja z pecetami czy konsolami Xbox wzrosła jedynie nieznacznie. Niedawno okazało się nawet, że na tańszych urządzeniach z Windows Phone, Skype został całkowicie zablokowany w związku z problemami dotyczącymi wydajności.

- To wciąż obiecująca i intrygująca transakcja, jednak tak naprawdę nie widzieliśmy jeszcze, żeby Skype zaczął się integrować z innymi produktami - zauważa analityk Bill Whyman z firmy ISI. Jeden z pierwszych kroków tego typu ma jednak nadejść już w drugiej połowie roku, gdy Microsoft zaprezentuje system Windows 8, mający oferować specjalne wydanie popularnego komunikatora.

Zespół rozwijający usługę Skype zapewnia też, że "zachował swoją tożsamość i autonomię". Jednym z przejawów tego mają być MacBooki Air wykorzystywane przez pracowników firmy, które nie są zbyt dobrze postrzegane przez szefostwo Microsoftu.

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

29.05.2012 r.

LG: Full HD na smartfonie, 16:11

Huawei dementuje oskarżenia, 13:43


Nowsze

30.05.2012 r.

RIM myśli nad strategią, 15:55

31.05.2012 r.

Wi-Fi zdominuje ruch w Sieci, 11:32


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2022 | Prywatność | Load: 1.08 | SQL: 13 | Uptime: 368 days, 2:04 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl