heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Środa 7 czerwca 2023 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 29 maja 2012, 13:43

Huawei dementuje oskarżenia

Na początku tygodnia Unia Europejska zapowiedziała, że sprawdzi chińskich producentów rozwiązań telekomunikacyjnych, których podejrzewa o korzystanie z nielegalnych rządowych dotacji - informował Financial Times.

Dodatkowe pieniądze miały pozwolić firmom takim, jak Huawei czy ZTE, na sprzedawanie swoich produktów w Europie poniżej cen produkcji. Tego typu kroki znacznie utrudniłyby przetrwanie lokalnym koncernom, które i tak przechodzą obecnie kryzys w związku z problemami w strefie euro.

- Huawei nie otrzymało ze strony Unii Europejskich żadnych informacji związanych z dochodzeniem, jednak śledzimy raporty mediów na ten temat - informuje w oświadczeniu chiński gigant. - Zaprzeczamy doniesieniom medialnym, które zarzucają stosowanie pracownikom Huawei praktyk monopolistycznych i czerpanie zysków z nielegalnych dotacji.

Ericsson, Alcatel-Lucent czy Siemens-Nokia w ostatnich kwartałach informowały o spadkach przychodów. Ta ostatnia spółka od czasu powstania nie odnotowała przy tym jeszcze żadnych zysków. Koncerny dostarczające technologie telekomunikacyjne zgodnie twierdzą, że konkurowanie z Azjatami jest bardzo trudne, gdyż "produkują niemal wszystko".

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

28.05.2012 r.

UHDTV - następca HDTV, 18:06

Gigantyczna inwestycja Intela, 18:01


Nowsze

29.05.2012 r.

LG: Full HD na smartfonie, 16:11

250 milionów użytkowników Skype, 16:13


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2023 | Prywatność | Load: 3.04 | SQL: 13 | Uptime: 181 days, 13:20 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl