heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 23 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 28 maja 2012, 18:00

Facebook przejmie Face.com?

Według bloga Newsgeek przejęcie Face.com kosztowałoby Facebooka około 80-100 milionów dolarów, co jest stosunkowo niedużą sumą dla wycenianego obecnie na kilkadziesiąt miliardów społecznościowego giganta.

Jak zauważa serwis The Next Web, choć obecnie żadna ze stron nie potwierdza oficjalnie doniesień o możliwym przejęciu, krok tego typu byłby dla Facebooka bardzo uzasadniony. Obie firmy miały zresztą rozmawiać o tego typu scenariuszu już wielokrotnie w ciągu ostatnich lat.

Face.com wciąż nie trafiło w ręce Facebooka najprawdopodobniej ze względu na "niską" cenę, jaką oferował Zuckerberg za firmę z prostą domeną. Społecznościowy gigant obecnie nie musi jednak bynajmniej narzekać na brak gotówki (pomimo niezbyt udanego debiutu giełdowego).

Startup Face.com powstał w 2007 roku i ułatwia rozpoznawanie twarzy na zdjęciach oraz filmach. Nad rozwiązaniami takimi od dawna pracuje także Facebook, a więc prawdopodobnie mógłby wiele skorzystać na przejęciu konkurencyjnej technologii. Najpopularniejsza na świecie usługa społecznościowa najprawdopodobniej już teraz przygotowuje także własną platformę mobilną na wzór Androida.

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

28.05.2012 r.

Elpida Memory wypadła lepiej od Microna, 17:59

Facebook wypuści własny telefon?, 17:57


Nowsze

28.05.2012 r.

Gigantyczna inwestycja Intela, 18:01

UHDTV - następca HDTV, 18:06


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.37 | SQL: 14 | Uptime: 110 days, 16:45 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl