heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Piątek 22 września 2023 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 23 maja 2012, 19:08

Debiut Facebooka pełne kontrowersji

FINRA, prywatna amerykańska organizacja nadzorująca pracę firm brokerskich i rynków akcji, podejrzewa, że banki Morgan Stanley, JP Morgan i Goldman Sachs złamały przepisy dotyczące rynku papierów wartościowych.

FINRA podejrzewa, że wymienione na wstępie banki, które przygotowywały pierwotna ofertę publiczną (IPO) serwisu, dzieliły się negatywnymi informacjami dotyczącymi Facebooka tylko z dużymi inwestorami instytucjonalnymi, nie przekazując ich mniejszym. Najwięksi klienci mieli dowiedzieć się od banków o obniżonych prognozach dotyczących przychodów portalu. Mniejsi nie mieli o zmianie pojęcia.

To nie pierwsze problemy związane z debiutem Facebooka. SEC prowadzi już śledztwo w sprawie awarii systemu komputerowego giełdy podczas sprzedaży akcji serwisu społecznościowego. Jakby tego tyło mało, jeden z inwestorów w związku z awarią oskarżył Nasdaq o zaniedbania, przez które niektórzy handlujący akcjami stracili pieniądze.

Obecnie akcje Facebooka są sprzedawane po 31,8 USD. Przy debiucie były oferowane za 38 dolarów. Dzisiaj po raz pierwszy ich cena na otwarciu giełdy była wyższa, niż przy zamknięciu z poprzedniego dnia.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

23.05.2012 r.

Microsoft odnosi sukces w Chinach, 19:06

Liczba podróbek rośnie, 10:51


Nowsze

24.05.2012 r.

Apple i Samsung bez porozumienia, 12:04

Sony rozstaje się z Sharpem, 12:06


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2023 | Prywatność | Load: 0.74 | SQL: 18 | Uptime: 297 days, 4:10 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl