heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 27 maja 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 23 maja 2012, 10:46

Motorola kupiona przez Google

Wczoraj Google ogłosiło zakończenie procesu przejęcia Motoroli przy wartości MMI równej 40 dolarów za akcję.

Przejęcie umożliwi firmie Google odmianę ekostystemu Androida, a ponadto zwiększy konkurencję wśród mobilnej komputeryzacji.

Sanjay Jha, który reaktywował sektor mobilnych urządzeń firmy Motorola
i przeprowadził firmę przez proces przejęcia, ustąpił ze stanowiska CEO. Jednak nadal będzie współpracował z firmą Google, aby zapewnić płynne przejęcie.

Dennis Woodside, obejmujący właśnie pozycję CEO Motorola Mobility, dotychczas nadzorował proces planowania integracji i przejęcia, a wcześniej pracował na stanowisku Prezesa firmy Google na region obu Ameryk.

Larry Page, CEO Google powiedział: „Mam przyjemność ogłosić, że transakcja została zakończona. Motorola to wspaniała amerykańska firma technologiczna, z udokumentowanym ponad 80-letnim doświadczeniem w dziedzinie innowacji. To doskonały moment, aby zapewnić sobie udział w rynku urządzeń mobilnych. Jestem przekonany, że zespół Motoroli będzie tworzył nową generację urządzeń mobilnych, które poprawią standard życia w nadchodzących latach."

Sanjay Jha, który był odpowiedzialny za tworzenie firmy i podjęcie ryzyka inwestycji w ekosystem Android, ustąpił ze stanowiska CEO. Chciałbym mu podziękować za jego dotychczasowe starania i jestem ogromnie zadowolony, że będzie wspomagał Dennisa Woodside’a, który obejmie stanowisko CEO Motorola Mobility."

Znam Dennisa blisko dekadę. Był on fenomenalny w budowaniu zespołów i zrealizował kilka największych inwestycji firmy Google. Dennis zawsze był zaangażowanym partnerem dla naszych klientów i wiem, że będzie wybitnym liderem w firmie Motorola. Jest gotowy na podjęcie współpracy z nowozatrudnionymi członkami zespołu Motorola”.

Dennis Woodside, CEO Motorola Mobility powiedział “Motorola, wypuszczajac na rynek 1983 roku, pierwszy komercyjny telefon komórkowy, zainicjowała cały przemysł mobilny. A teraz, trzydzieści lat później, urządzenia mobilne zrewolucjonizowały rynek informatyczny i wyznaczają trendy w dalszym rozwoju branży."

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

22.05.2012 r.

Ballmer zapowiada sukces Windows 8, 16:53

Tizen za kilka miesięcy, 16:51


Nowsze

23.05.2012 r.

Router z zasilaniem akumulatorowym, 10:49

Liczba podróbek rośnie, 10:51


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.56 | SQL: 18 | Uptime: 74 days, 16:29 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl