heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 20 maja 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 21 maja 2012, 11:31

Pakistan zablokował Twittera

Twitter na jednym z profili promował facebookową grę, która polegała na umieszczeniu wizerunków Mahometa. Przez część muzułmanów tego typu działania uznawane są za bluźniercze.

Mohammad Yaseen szefujący Pakistańskim Władzom Telekomunikacyjnym wyjaśnia, że Facebook zgodził się odpowiedzieć na prośby rządu, natomiast mikroblogowa witryna była pod tym względem nieugięta. Nie wszystkim jednak tego typu posunięcia się spodobały.

- Nigdy nie słyszałem o żadnych karykaturach na Twitterze - mówi adiunkt Arif Rafiq z Middle East Institute, którego śledzi w mikroblogowym serwisie ponad 10 tysięcy internautów. - Teraz ta blokada będzie promowała właśnie tego typu treści, jakie spowodowały jej wprowadzenie.

Szacuje się, że z Twittera korzystało do tej pory w Pakistanie około 6 milionów ludzi. Władze zapewniły, że jeśli mikroblogowy serwis zastosuje się do ich zaleceń, blokada zostanie cofnięta. W ostatnim czasie Twitter wprowadzał przede wszystkim nowości związane z zapanowaniem nad dużą liczbą wiadomości publikowanych w usłudze.

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

18.05.2012 r.

Mio Technology znika z Polski, 13:07

HP: Do zwolnienia 25 tysięcy osób, 10:44


Nowsze

21.05.2012 r.

Alibaba odsprzedana przez Yahoo!, 11:32

Nokia działa na rezerwach?, 11:34


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.10 | SQL: 16 | Uptime: 495 days, 9:21 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl