heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Wtorek 16 lipca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 15 maja 2012, 11:32

Sony i Panasonic będą tworzyć telewizory OLED

Japońscy producenci elektroniki zamierzają rozwijać technologię, która pozwoli im na masową produkcję telewizorów OLED. Już od pewnego czasu urządzenia tego typu tworzy jednak Samsung.

Samsung już w kwietniu wydzielił z firmy oddział produkujący panele LCD, by w przyszłości skupić się na urządzeniach wykorzystujących bardziej zaawansowaną technologię OLED. Japońskie koncerny bezskutecznie starają się dotrzymać Samsungowi kroku na tym polu.

Warto zauważyć, że Sony jako pierwsze stworzyło telewizor OLED w 2007 roku, jednak wstrzymało sprzedaż urządzenia kosztującego niemal 2 tysiące dolarów ze względu na trudne warunki ekonomiczne. Japoński koncern wciąż zajmuje się jednak budową tego typu układów dla klientów biznesowych, budując wyświetlacze kosztujące nawet 26 tysięcy dolarów.

Masowa produkcja ekranów OLED stosowanych m.in. w smartfonach czy tabletach, mogłaby pomóc przywróceniu zyskowności tracącym działom Sony oraz Panasonica. Firmy, których największe sukcesy przypadały na ubiegłe dekady, obecnie mogą być już jednak za bardzo oddalone od Samsunga.

W pierwszym kwartale kalendarzowym tego roku, Sony, Panasonic oraz Sharp odnotowały łączną stratę netto przekraczającą 20 miliardów dolarów. Choć według firmy badawczej IHS, sprzedaż cienkich telewizorów OLED może wzrosnąć z 34 tysięcy w tym roku do aż 2,1 miliona za trzy lata, przez ten czas Samsung ma dużą szansę na przejęcie większości rynku, podobnie jak udało mu się to w przypadku smartfonów.

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

15.05.2012 r.

Właściciel sieci WiFi nie odpowiada za naruszenie, 11:29

Czytnik Prestigio PER3274B, 11:26


Nowsze

15.05.2012 r.

Dyski DataLocker dla bezpieczeństwa, 17:23

Intel Core vPro trzeciej generacji, 17:25


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.37 | SQL: 23 | Uptime: 26 days, 9:20 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl