heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 17 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Niedziela, 13 maja 2012, 15:21

Intel: Apple nie może nas zignorować

Intel poinformował, że w przyszłości chce zdobyć zainteresowanie kluczowych graczy rynku technologicznego, który w swoich urządzeniach już teraz chętnie wykorzystują platformę ARM. Tego typu procesory mogą jednak wkrótce zawitać również do innych urządzeń.

Zdaniem Forbesa nowe procesory ARM mogłyby w przyszłości trafić również do netbooków i komputerów biurkowych, co byłoby wyjątkowo niekorzystnym dla Intela scenariuszem. - Naszym zadaniem jest przekonanie otoczenia, że podczas rozważania tego, jak uczynić urządzenia iPad czy Mac lepszymi, nikt nie będzie mógł nas ignorować - powiedział Otellini.

Dyrektor generalny Intela zwraca uwagę na fakt, że firmie bardzo szybko udało się przedostać na rynek smartfonów. - Jeszcze rok temu żaden z pracowników Intela nie podejrzewał, że firma może mieć jakieś szanse na tym rynku - powiedział Otellini. Obecnie smartfony z procesorami koncernu zapowiedziały już m.in. Lenovo oraz Motorola Mobility.

Wcześniej Otellini zwracał uwagę na "trudną sytuację ARM", którego bolączką ma być niewielka ilość dostępnego oprogramowania (szczególnie do zastosowań profesjonalnych). - Mamy po swojej stronie przewagę, jaką jest wsparcie historycznych technologii. Wygrywamy nie tylko pod względem liczby dostępnych aplikacji ale również urządzeń - mówił szef Intela.

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

13.05.2012 r.

Zuckerberg: Urządzenia mobilne to priorytet, 15:19

Produkcja wody z powietrza, 15:18


Nowsze

15.05.2012 r.

HTC Desire C z technologią Beats Audio, 11:19

Hama wzmacnia pasję, 11:23


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.75 | SQL: 18 | Uptime: 16 days, 22:43 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl