heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 17 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 7 maja 2012, 17:31

Apple proponuje ugodę w Chinach

Koncern z Cupertino nie chce już dłużej zmagać się w Chinach z firmą Proview, która zarzuca mu bezprawne wykorzystywanie swojego znaku towarowego. Wcześniej Apple nie przedstawiało żadnych własnych propozycji rozwiązania problemu.

Apple miało poważne problemy ze sprzedażą swoich urządzeń w Chinach po tym, jak Proview poinformowało, że amerykańska firma narusza znak towarowy "iPad". Azjatycka korporacja zarejestrowała taką markę już w 2000 roku i jak zapewnia, Apple nie zapłaciło jej do tej pory za możliwość wykorzystywania nazwy na wszystkich rynkach.

W ubiegłym roku Proview informowało, że domaga się od producenta iPada aż 10 miliardów juanów (5,29 miliardów złotych) odszkodowania w związku z naruszeniami znaku towarowego. Choć jest mało prawdopodobne, by finalnie odszkodowanie sięgnęło tak wysokiej sumy, z pewnością nie byłby to duży uszczerbek w zapasach gotówki kalifornijskiego giganta.

Chiny to rynek, na który Apple próbuje się przedostać już od dawna, a jego atrakcyjność to przede wszystkim ogromna populacja użytkowników z dostępem do internetu. Władze Państwa Środka znane są jednak z blokowania zewnętrznych produktów, a także promowania lokalnych rozwiązań, co zwykle bardzo utrudnia amerykańskim spółkom ekspansję na tym terenie.

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

07.05.2012 r.

NASA potwierdza włamanie, 17:30

HTC zwiększa przychody, 13:21


Nowsze

07.05.2012 r.

Warren Buffet nie chce Facebooka, 17:33

08.05.2012 r.

Szef Yahoo! straci stanowisko?, 11:44


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.98 | SQL: 18 | Uptime: 16 days, 22:19 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl