heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 17 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 1 maja 2012, 07:48

Microsoft łata poważną lukę w Hotmailu

Firma Sophos śledząc hakerskie fora w ubiegłym tygodniu znalazła problem z Hotmailem, gdy użytkownik posługujący się nickiem Whitec0de napisał o tym.

Whitec0de oferował włamanie się do dowolnego konta w usłudze pocztowej Microsoftu za jedyne 20 dolarów. - Cyberprzestępcy mogli wykorzystywać dodatek do Firefoksa o nazwie Tamper Data, by obejść zabezpieczenia Hotmaila - tłumaczy firma Sophos zajmująca się bezpieczeństwem sieciowym.

Według niektórych doniesień cyberprzestępcy mieli nawet w planach zresetowanie haseł 13 milionów użytkowników internetowej poczty, których adresy posiadali w swoich zbiorach. Luka była w ostatnich dniach na tyle popularna, że instrukcje włamania do Hotmaila znaleźć można było nawet w filmach instruktażowych w witrynie YouTube.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku Microsoft postanowił istotnie poprawić zabezpieczenia w Hotmailu. Jedną z najważniejszych zmian było zabronienie użytkownikom ustawiania "oczywistych haseł", a także nowe rozwiązanie "Mój znajomy został zhakowany", umożliwiające dostęp do poczty po tym, gdy konto w usłudze dostanie się w ręce cyberprzestępców.

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

01.05.2012 r.

Nokia chce sprzedać Vertu, 7:45

29.04.2012 r.

Apple unika podatków jak ognia, 9:33


Nowsze

02.05.2012 r.

Windows 7 zakazany w Niemczech, 18:04

Krzemen - dwuwymiarowy krzem, 18:06


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.93 | SQL: 14 | Uptime: 16 days, 20:21 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl