heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 24 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 24 kwietnia 2012, 15:21

Procesory Intel Core trzeciej generacji

Firma Intel zapowiedziała dziś rodzinę czterordzeniowych procesorów Intel Core trzeciej generacji. Nowe procesory, które jeszcze w tym miesiącu zadebiutują w desktopach klasy wyższej, komputerach przenośnych oraz eleganckich urządzeniach typu all-in-one (AIO), są pierwszymi układami na świecie produkowanymi z wykorzystaniem 22-nanometrowej, trójwymiarowej technologii tranzystorowej Tri-gate.

Połączenie intelowskiej technologii Tri-gate oraz ulepszeń architektonicznych pozwala podwoić wydajność przetwarzania grafiki 3D i mediów HD w porównaniu z poprzednim generacjami procesorów Intela. Dzięki niezwykłej wydajności wizualnej wszystkie zadania, które ludzie wykonują na swoich komputerach PC — od tworzenia i edycji filmów oraz zdjęć do surfowania po sieci, oglądania filmów HD i grania — stają się szybsze i bardziej naturalne. Nawet 20-procentowy wzrost mocy obliczeniowej mikroprocesora oraz nowe technologie, które przyspieszają przepływ danych między układami, umacniają Intela na pozycji lidera w dziedzinie ogólnej wydajności.

Procesor Intel Core trzeciej generacji oferuje również nowe zabezpieczenia, w tym Intel Secure Key i Intel OS Guard, które chronią dane osobiste i tożsamość. Intel Secure Key składa się z cyfrowego generatora liczb losowych, który tworzy rzeczywiście losowe liczby, aby wzmocnić algorytmy szyfrowania. Intel OS Guard pomaga zabezpieczyć się przed atakami polegającymi na eskalacji przywilejów, w których haker zdalnie przejmuje system innej osoby. W połączeniu z istniejącymi zabezpieczeniami, takimi jak technologie Intel Identity Protection (Intel IPT) oraz Intel Anti-Theft (Intel AT), funkcje te sprawiają, że platformy Intela są jednymi z najbezpieczniejszych w branży. We współpracy z chipsetem Intel Series 7 nowe procesory z technologią Intel IPT mogą uczynić część ekranu nieczytelną dla oprogramowania szpiegowskiego za sprawą funkcji „chronionego wyświetlania transakcji”, uniemożliwiając hakerowi zdobycie danych logowania, co mogłoby doprowadzić do kradzieży tożsamości.

Struktura procesora Intel Core

Struktura procesora Intel CorePlatformy bazujące na procesorach Intel Core trzeciej generacji zapewniają również szybszy transfer danych dzięki interfejsowi USB 3.0 wbudowanemu w układ Series 7 Platform Controller Hub (PCH) oraz magistrali PCI Express 3.0 zintegrowanej z procesorem. Te technologie wejścia-wyjścia zwiększają przepustowość platformy i zapewniają swobodny przepływ danych, minimalizując ewentualne opóźnienia podczas pracy na komputerze.

Systemy z procesorami Intel Core trzeciej generacji będą oferowane jeszcze w tym miesiącu przez czołowych producentów komputerów. Pudełkowe wersje procesorów również będą dostępne jeszcze w tym miesiącu w sklepach internetowych, detalicznych i u dystrybutorów. Dodatkowe wersje procesorów Intel Core trzeciej generacji, przeznaczone do serwerów, systemów inteligentnych w handlu detalicznym, służbie zdrowia i innych branżach, urządzeń Ultrabook i laptopów, będą dostępne później w tym roku.

Procesor Intel Core

Procesor Intel CoreWersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

23.04.2012 r.

HTC z własnymi procesorami, 18:10

Nie dojdzie do procesu Megaupload?, 18:09


Nowsze

24.04.2012 r.

Facebook spowalnia, 15:25

Google w elicie lobbystów, 15:27


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 3.66 | SQL: 23 | Uptime: 139 days, 14:36 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl