heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Środa 5 października 2022 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Czwartek, 19 kwietnia 2012, 10:45

eBay: Wzrost zysków o 20%

Pierwszy kwartał 2012 roku okazał się bardzo udany dla witryny eBay oraz powiązanych z nią usług. W ciągu trzech miesięcy zyski korporacji wzrosły o 20%, natomiast przychody aż o 29%.

W pierwszym kwartale tego roku przychody eBaya wyniosły 3,3 miliarda dolarów, a zatem o 29% więcej niż w ostatnich trzech miesiącach ubiegłego roku. Nieco mniej wzrósł zysk, który przekroczył tym razem 570 milionów dolarów.

- Pierwszy kwartał był dla nas silnym rozpoczęciem roku, które obserwowaliśmy w rynku detalicznym, usłudze PayPal oraz GSI Commerce - powiedział dyrektor generalny firmy eBay John Donahoe. - Wierzymy, że innowacje w handlu są obecnie wspierane przez technologię, a konsumenci otrzymują coraz wygodniejsze, łatwiejsze i lepsze sposoby kupowania.

Warto zauważyć, że sam PayPal mógł się pod koniec pierwszego kwartału tego roku pochwalić 109,8 milionami aktywnych użytkowników, co jest wzrostem o około 12% rok do roku. W tym samym czasie przychody firmy wzrosły o 32% do 1,3 miliarda dolarów. W podobnym stopniu zyskały również obroty generowane przez użytkowników, sięgające 34 miliardów dolarów w pierwszym kwartale tego roku.

Donahoe zapewniał, że dzięki usługom należącym do eBaya rynek e-commerce wspiera w równym stopniu różnego rodzaju sprzedawców, niezależnie od skali i lokalizacji. Dajemy możliwość klientom z całego świata kupowania kiedykolwiek chcą, gdziekolwiek się znajdują i czego tylko chcą - powiedział szef firmy eBay.

Dla koncernu coraz ważniejsze stają się usługi mobilne i choć klienci niechętnie instalują aplikacje sklepów, narzędzia tego typu od eBaya pobrało tylko w pierwszym kwartale ponad 12 milionów użytkowników. W tym roku firma chce wygenerować 8 miliardów dolarów obrotu na transakcjach wykonywanych przy użyciu urządzeń przenośnych.

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

19.04.2012 r.

Telefonem prześwietlimy ściany, 10:44

Smartfony Lumia 900 wyprzedały się w kilka dni, 10:43


Nowsze

19.04.2012 r.

Facebook na giełdzie za miesiąc?, 10:46

Intel i Microsoft planują atak na iPada, 10:47


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2022 | Prywatność | Load: 0.76 | SQL: 18 | Uptime: 323 days, 1:04 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl