heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Czwartek 22 lutego 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 9 kwietnia 2012, 14:44

Zyski HTC spadły o 70%

Drugi co do wielkości azjatycki producent smartfonów, firma HTC, opublikował raport finansowy za pierwszy kwartał tego roku, który z pewnością nie uciszy akcjonariuszy. Koncern przekazał jednak inwestorom dokładne plany na przyszłość.

Przychód netto HTC za pierwszy kwartał tego roku wyniósł zaledwie 151 milionów dolarów - poinformowała tajwańska korporacja. To aż o 70% mniej niż jeszcze przed rokiem.

- Po prostu wyślizgnął nam się rynek smartfonów w czwartym kwartale - przyznał dyrektor finansowy HTC Winston Yung podczas konferencji na początku lutego. W ten sposób producent przygotowywał inwestorów do trudniejszego okresu, który jednak nazywa "przejściowym".

- Wzrost sprzedaży smartfonów HTC w drugim kwartale powinien być większy niż w przypadku głównych konkurentów, jak Apple czy Samsung - powiedział analityk Dale Gai z Barclays Plc in Taipei, który na początku kwietnia zalecał wstrzymanie się ze sprzedażą akcji HTC. Przychody korporacji spadły w ciągu roku o 35%.

- Nauczyliśmy się wiele z czwartego kwartału ubiegłego roku - zapewniał niedawno Yung. Jak mówił w lutym, design produktów HTC "mógłby być lepszy". Po tym jak kilka tygodni temu koncern zaprezentował nową linię smartfonów HTC One, inwestorzy rzeczywiście uwierzyli, że poprawa sytuacji w firmie jest już na horyzoncie.

Nowe urządzenia cechują się świetnymi parametrami technicznymi, a jak jeszcze w tym tygodniu zapewniał Jason Mackenzie szefujący w HTC działowi marketingu i sprzedaży: Marka One jest bardzo istotna dla przyszłości HTC. Traktujemy ją wyjątkowo.

W rozmowie z CNET Mackenzie zapewniał, że koncern chce produkować urządzenia najwyższej klasy, których będzie jednak mniej, co ma pozwolić na skupienie działań marketingowych. - Nie zobaczycie już szaleństwa z ostatniego roku - powiedział jeden z szefów HTC.

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

09.04.2012 r.

Twitter pozywa spamerów, 14:42

05.04.2012 r.

Nowe narzędzie w walce z otyłością, 12:27


Nowsze

10.04.2012 r.

Microsoft płaci deweloperom, 16:01

Koniec wsparcia dla Windows Vista, 16:01


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 0.84 | SQL: 18 | Uptime: 440 days, 20:15 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl