heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Wtorek 16 lipca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 12:14

Niebezpieczna luka w mechanizmie WPS

Luka, którą wykryto w protokole WPS opracowanym przez Wi-Fi Alliance, dotyczy urządzeń wszystkich producentów, które wyposażono w tę funkcję.

Pozwala ona ominąć zabezpieczenia Wi-Fi za pomocą narzędzia, które może odgadnąć PIN do routera (tzw. brute-force attack). W ciągu zaledwie kilku godzin hacker może wymusić PIN do WPS i uzyskać hasło do sieci bezprzewodowej – a co za tym idzie – mieć dostęp do transmisji danych w sieci.

- Słabość leży po stronie protokołu WPS, a nie konkretnych urządzeń i producentów – mówi Bartłomiej Czekaj, Project Manager w ZyXEL Communications – Pamiętajmy także, że WPS nie odpowiada bezpośrednio za bezpieczeństwo naszej sieci bezprzewodowej. Mechanizm ten służy przede wszystkim do łatwego podłączania nowych urządzeń do sieci.

Użytkownicy korzystający z funkcji WPS powinni być świadomi ryzyka, iż ktoś niepowołany może uzyskać dostęp do ich sieci. Aby uchronić sieć przed włamaniem z użyciem luki WPS, ZyXEL zaleca wyłączyć funkcję WPS w urządzeniu. Należy także pamiętać o zachowaniu dodatkowych środków ostrożności, takich jak:

- klucz WPA2 powinien składać się z liter i cyfr;
- wyłączenie UPnP;
- włączenie opcji filtrowania adresów MAC i zezwolenie na dostęp do routera jedynie komputerom znajdującym się w naszej sieci

Więcej informacji można uzyskać na stronie http://www.kb.cert.org/vuls/id/723755.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

02.04.2012 r.

Intel zapowiada superchip, 12:05

Snapdragon trafi na ultrabooki, 12:05


Nowsze

03.04.2012 r.

Samsung zbuduje w Chinach fabrykę pamięci, 12:57

Koniec spadków Internet Explorera?, 12:58


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?



Autor:  










Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.46 | SQL: 15 | Uptime: 26 days, 1:51 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl