heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 23 maja 2022 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 12:02

Z Global Payments wykradziono ponad 1,5 mln kart kredytowych

Dane ponad 1,5 miliona kart kredytowych użytkowników ze Stanów Zjednoczonych i Kanady mogły zostać wykradzione przez cyberprzestępców - przyznało pod koniec tygodnia Global Payments. Wcześniej informowano o znacznie mniejszej skali ataku.

W niedzielę wieczorem Global Payments ujawniło, że włamywaczom mogło się udać "wyeksportować" nie 50 tysięcy numerów kart kredytowych, jak spekulowano wcześniej, ale nawet 1,5 miliona. Wykradzione informacje pozwalają na stworzenie pełnej kopii karty.

- Firma kontynuuje współpracę z zewnętrznymi organami, regulatorami, a także przedstawicielami prawa, by zminimalizować potencjalne zagrożenie - czytamy w oświadczeniu Global Payments. - Zaangażowaliśmy wiele firm zajmujących się bezpieczeństwem, by rozwiązać ten problem.

Zupełnie inne informacje podaje na swoim blogu Brian Krebs, który jako pierwszy doniósł o wycieku. Jego zdaniem w ręce włamywaczy mogły trafić informacje nawet o 10 milionach kart. Warto przy tym zauważyć, że do tej pory liczba transakcji, które miały wykorzystywać zdobyte na początku roku informacje, nie przekracza tysiąca.

W połowie ubiegłego roku, w ramach podobnego ataku, cyberprzestępcom udało się wykraść 2,7 miliona dolarów od klientów Citibanku. W tym przypadku również posługiwano się skopiowanymi wcześniej kartami kredytowymi, których wykorzystano jednak zaledwie 3,4 tysiąca. Bank zapewnił wtedy, że wszyscy poszkodowani mogą liczyć na zwrot pieniędzy.

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

02.04.2012 r.

Samsung wydzielił oddział produkujący panele LCD, 12:01

Yahoo! wkrótce zacznie zwalniać, 12:00


Nowsze

02.04.2012 r.

Foxconn zapowiada kolejne podwyżki, 12:03

Chiny cenzurują kolejne strony, 12:04


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2022 | Prywatność | Load: 1.38 | SQL: 14 | Uptime: 189 days, 4:21 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl