heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Piątek 19 lipca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 12:00

Yahoo! wkrótce zacznie zwalniać

Tysiące pracowników koncernu Yahoo! mogą stracić pracę już w następnym tygodniu - poinformowała agencja Reuters. Ma to być efekt restrukturyzacji, która jest odpowiedzią na coraz gorsze wyniki finansowe przedsiębiorstwa.

Zdaniem serwisu AllThingsD powołującego się na własnych informatorów, zwolnienia będą dokonywane falami, by uniknąć niekorzystnego wpływu na zespoły, które nie będą dotknięte cięciami finansowymi. Biorąc jednak pod uwagę skalę restrukturyzacji, zmiany powinny odczuć niemal wszyscy pracownicy Yahoo!.

Najwięcej zwolnień ma dotknąć zespoły związane z rozwijaniem produktów Yahoo!, ale również badaniami oraz marketingiem. Koncern ma w planach stworzenie globalnego działu mediowego, natomiast rozwijaniem produktów Yahoo! mają się zająć zdecentralizowane zespoły w różnych częściach świata.

Jak łatwo się domyślić, przyszłość Yahoo! w dużej mierze zależy od technologii związanych z reklamami oraz wyszukiwaniem - właśnie nad ich przyszłością miał w ostatnim czasie obradować zarząd amerykańskiego koncernu. Pod koniec 2011 roku Yahoo! zatrudniało na całym świecie niemal 14 tysięcy pracowników.

O tym, że Scott Thompson, który od stycznia pełni funkcję dyrektora generalnego firmy Yahoo!, planuje zwolnienia w firmie, mówiło się już od kilku tygodni. Koncern nie radził sobie w ostatnim czasie m.in. z rosnącymi w siłę Facebookiem oraz firmą Google.

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

29.03.2012 r.

Foxconn inwestuje w firmę Sharp, 10:53

Innowacyjne ogniwa 3D, 10:52


Nowsze

02.04.2012 r.

Samsung wydzielił oddział produkujący panele LCD, 12:01

Z Global Payments wykradziono ponad 1,5 mln kart kredytowych, 12:02


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 0.84 | SQL: 13 | Uptime: 212 days, 20:38 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl