heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 19 maja 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 23 marca 2012, 17:22

BREIN walczy z proxy

The Pirate Bay nie jest dostępny bezpośrednio dla klientów dwóch dostawców internetu. Można skorzystać ze stron proxy. Z tymi jednak walczy BREIN. Skutecznie.

11 stycznia sąd w Hadze nakazał dwóm dostawcom internetu - Ziggo oraz XS4ALL - zablokowanie dostępu do serwisu The Pirate Bay. Był to pierwszy tego typu przypadek w Holandii. Sąd zauważył, że w serwisie wymieniane są także materiały, do których użytkownicy posiadają odpowiednie prawa, jednak są one dostępne także innymi kanałami, więc internauci nie powinni odczuć negatywnych skutków.

BREIN, która o blokadę wystąpiła, poczuła wiatr w żaglach i zapowiedziała pod koniec stycznia złożenie wniosków o kolejne tego typu blokady. Wszystko oczywiście w interesie posiadaczy praw autorskich. Pojawił się jednak dodatkowy problem - strony proxy, które umożliwiają obejście blokady nałożonej przez dwa telekomy na dostęp do TPB.

Organizacja skontaktowała się z administratorami tychże stron, domagając się zaprzestania umożliwiania dostępu do The Pirate Bay pod groźbą pozwu sądowego. Jak podaje serwis TorrentFreak, w tym tygodniu sąd w Hadze wydał odpowiedni nakaz wobec jednego z nich - tpb.dehomies.nl. Gdyby nie zastosował się on do decyzji wymiaru sprawiedliwości, grozić mu by mogła kara w wysokości tysiąca euro dziennie.

Wyrok został przedstawiony także kolejnym serwisom - część z nich od razu zaprzestała działalności, inne jeszcze nie. BREIN wyznaczyła termin dostosowania się do zakazu na dzisiaj. Ponieważ grozi ona pozwami sądowymi, większość administratorów tych serwisów zapewne się dostosuje. Nie mają oni wystarczających środków finansowych, by walczyć z wytwórniami filmowymi czy muzycznymi.

Michał Chudziński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

23.03.2012 r.

WD My Passport o pojemności 2 TB, 17:20

22.03.2012 r.

Impuls laserowy umożliwi fuzję jądrową, 16:24


Nowsze

23.03.2012 r.

Facebook kupuje patenty, 17:23

27.03.2012 r.

Microsoft cenzuruje The Pirate Bay, 0:35


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.91 | SQL: 10 | Uptime: 527 days, 18:55 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl