heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Piątek 22 września 2023 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 19 marca 2012, 19:06

Majątek Dotcoma zatrzymany bezprawnie

Wniosek o zajęcie majątku twórcy serwisu MegaUpload złożony został niepoprawnie. Sąd uznał ją za bezkuteczną. Czy jednak majątek wróci do Dotcoma pozostaje nadal w gestii wymiaru sprawiedliwości Nowej Zelandii.

Wydawało się, że sprawa Dotcoma nie może już się bardziej skomplikować. Okazuje się jednak, że było jeszcze pole do popisu. W piątek sędzia Judith Potter uznała nakaz, który wykorzystano, by zająć aktywa Dotcoma i jego serwisu, za bezskuteczny i nieważny. Powód? Policja wystąpiła bowiem do sądu nie o tymczasową zgodę na zajęcie, ale o międzynarodową. A na podstawie tej drugiej Dotcom nie mógłby się de facto w Nowej Zelandii bronić - podaje New Zealand Herald.

Prokuratura miała pod koniec stycznia zorientować się, że popełniła błąd. Anne Toohey, nowozelandzka prokurator, miała zwrócić się do sądu z wyjaśnieniem, że doszło do pomyłki proceduralnej. Jednocześnie wystąpiono o wydanie nowego nakazu, który zastąpiłby ten pierwszy, wadliwy.

Sąd ostatecznie wydał nowy tymczasowy nakaz przejęcia aktywów, jednak obrońcy Dotcoma stoją na stanowisku, że pierwotna decyzja jest nieważna, w związku z czym cały majątek twórcy MegaUpload powinien zostać zwrócony jego właścicielowi. Korona uważa jednak, że nowy dokument uznał popełnione wcześniej błędy za niebyłe.

Sędzia Potter w późniejszym terminie zdecyduje, jakie skutki dla majątku Dotcoma będzie miała błędna styczniowa decyzja.

Michał Chudziński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

19.03.2012 r.

Adapteva zapowiada 64-rdzeniowy procesor, 19:05

The Pirate Bay przeniesie swoje serwery do bezzałogowych samolotów, 19:03


Nowsze

19.03.2012 r.

Microsoft prowadzi śledztwo, 19:07

Molekularny grafen z zaprojektowanych elektronów, 19:07


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2023 | Prywatność | Load: 1.27 | SQL: 15 | Uptime: 297 days, 14:51 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl