heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Środa 29 listopada 2023 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 13 marca 2012, 12:45

Giganci chińskiego rynku wideo łączą siły

Serwis Youku.com kupił mniejszego rywala Tudou - poinformowała agencja Reuters. Transakcja ma opiewać na ponad miliard dolarów.

Youku.com to największy serwis wideo w Chinach, które mogą pochwalić się ponad 500 milionami użytkowników z dostępem do sieci. Realnej konkurencji nie stanowi na tamtym rynku usługa YouTube, gdyż... jest zablokowana przez rząd.

Warto zauważyć że obie korporacje były istotnymi konkurentami, jednak połączenie sił ma ułatwić walkę z amerykańskimi koncernami medialnymi, zarzucającymi Youku.com oraz Tudou łamanie praw autorskich. Również rosnące koszty związane z przesyłaniem dużych ilości danych były problemem, który przejęcie ma rozwiązać.

Obie usługi poinformowały w tym miesiącu o stracie netto za ubiegły rok, do czego oprócz rosnących transferów miały się przyczynić również zwiększone koszty nabywania treści. Zdaniem analityków połączenie sił jest jednak dobrym krokiem, choć nawet po finalizacji transakcji Youku.com nie będzie mogło pochwalić się większością udziałów w rynku.

- Nawet po przejęciu wciąż będzie zbyt wielu graczy na tym rynku - powiedział Michael Clendenin z firmy Analysys International. - Wiemy, że rynek wideo jest tu o wiele bardziej konkurencyjny. Jest dziesięciu graczy, gdy powinien być jeden lub dwóch. Jak zauważają analitycy, wspomniany krok pozwoli na utworzenie największej witryny tego typu w Chinach, jednak "nie stworzenie odpowiednika serwisu YouTube".

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

13.03.2012 r.

Intel rozwija własną usługę telewizyjną, 12:44

10.03.2012 r.

Jak pytanie, to do Google, 9:45


Nowsze

13.03.2012 r.

Posterous trafia pod skrzydła Twittera, 12:46

Wyszukiwarki i agregatory zapłacą nawet za fragmenty newsów, 12:49


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2023 | Prywatność | Load: 1.65 | SQL: 13 | Uptime: 356 days, 7:07 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl