heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 20 maja 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 2 marca 2012, 18:31

RIM wciąż traci

Akcje Research In Motion, producenta smartfonów BlackBerry, staniały o kolejne 5% po tym, jak analitycy zapowiedzieli, że sprzedaż smartfonów kanadyjskiej firmy może być mniejsza niż wcześniej oczekiwano.

Nowa wersja smartfona BlackBerry OS nie zyskała zbyt dużego zainteresowania ze strony użytkowników, a w efekcie sprzedaż urządzenia będzie jeszcze niższa niż początkowo przewidywano - poinformował pod koniec tygodnia analityk Peter Misek z Jefferies.

Zdaniem Miseka niższa sprzedaż przełoży się na gorsze wyniki finansowe za czwarty kwartał fiskalny kończący się 29 marca. Gdyby tego było mało, również użytkownicy z Europy, którzy do tej pory byli bardzo wierni kanadyjskiemu producentowi, coraz chętniej migrują do urządzeń z Androidem oraz iOS.

- Jest ponad 50% prawdopodobieństwa, że RIM ogłosi wyniki finansowe gorsze od wcześniejszych prognoz - poinformował Misek. Wcześniej analityk z Jefferies mógł się pochwalić bardzo dużą dokładnością swoich prognoz dotyczących Research In Motion.

Słabość kanadyjskiego producenta smartfonów i tabletów nie jest jednak dla nikogo szczególnym zaskoczeniem. Nawet firmy, które dobrze wpasowały się w krajobraz rynku nowoczesnych telefonów, mają obecnie problemy w starciu z firmą Apple czy Samsungiem. Na początku lutego szef RIM zapewniał, że jego korporacja jest "gotowa do konkurowania", a pomóc w tym ma przejście na nową wersję mobilnego systemu operacyjnego opartego o QNX.

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

29.02.2012 r.

Apple dołączyło do elitarnego klubu, 17:39

Inwestorzy uwierzyli w HTC, 10:24


Nowsze

02.03.2012 r.

AMD kupuje SeaMicro, 18:32

PlayStation 4 bez Cella, 18:33


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.50 | SQL: 13 | Uptime: 495 days, 7:56 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl