heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 17 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 24 lutego 2012, 17:42

Informatorowi Wikileaks grozi dożywocie

Sąd odczytał akt oskarżenia przeciwko szeregowemu, który przekazał serwisowi Wikileaks wiele szczegółowych informacji na temat wojny w Iraku i Afganistanie. Za współpracę z witryną grozi mu dożywocie.

Starszy szeregowy Bradley Manning jest podejrzany o udostępnienie serwisowi Wikilekas tajnych dokumentów amerykańskiej dyplomacji. Pod koniec tygodnia w bazie wojskowej Fort Meade w Marylandzie odczytano akt oskarżenia przeciwko żołnierzowi.

W 2010 i 2011 roku witryna Wikileaks publikowała szczegółowe dane na temat wojen w Iraku oraz Afganistanie, jak również dużą liczbę depesz Departamentu Stanu USA. Według amerykańskich mediów był to jeden z największych wycieków tego typu informacji w historii.

Manning na razie nie zadecydował, czy przyznać się do stawianych mu zarzutów. Wśród 22 z nich znajduje się również "wspieranie wroga", za co grozi dożywotnia kara więzienia. Wojskowy będzie musiał również wybrać, czy chce być sądzony przez ławę przysięgłych czy sędziego.

Obrońcy żołnierza zauważali, że nie wyrządził on państwu żadnych szkód, a także nie naraził nikogo na szwank. Ich zdaniem wymiar sprawiedliwości powinien więc w tym przypadku wykazać się wyrozumiałością. Prokuratura stwierdza natomiast, że działania Manninga były "długotrwałe, świadome i metodyczne".

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

23.02.2012 r.

Drugi największy serwis torrentowy zamyka podwoje, 21:10

Trybunał Sprawiedliwości zbada ACTA, 13:46


Nowsze

24.02.2012 r.

Prokuratorzy nie chcą, by FBI wyłączyło serwery, 17:45

26.02.2012 r.

RapidShare próbuje się pozbyć piratów, 11:08


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.86 | SQL: 14 | Uptime: 16 days, 22:00 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl