heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 23 maja 2022 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 15 lutego 2012, 16:06

Google największym operatorem DNS

Gdy pod koniec 2009 roku Google uruchamiał Google Public DNS usługa miała być tylko eksperymentem. Teraz dowiadujemy się, że obecnie jest to najpopularniejszy system DNS na świecie. Każdego dnia obsługuje on ponad 70 miliardów zapytań.

Ten fakt stał się dla krytyków Google powodem do postawienia pytania, czy nie oddajemy tej firmie zbyt wielu informacji o sobie. Google nie tylko wie czym się interesujemy, czego szukamy, ale wie również z jakimi witrynami się łączymy. Google odpowiada, że w przeciwieństwie do wielu innych właścicieli serwerów DNS nigdy nie blokuje, nie filtruje i nie przekierowuje użytkowników.

Ponadto obecna polityka prywatności Google Public DNS zakłada, że logi użytkowników są usuwane w ciągu 24-48 godzin. Logi pozwalające zidentyfikować miejscowość, ale nie konkretną osobą są zachowywane przez co najmniej 2 tygodnie, a niewielka losowa próbka logów jest przechowywana na stałe.

Nie wiadomo, czy w związku z ujednolicaniem przez Google polityk prywatności we wszystkich swoich serwisach ujednolicona zostanie też polityka Google Public DNS.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

15.02.2012 r.

UE: 1,2 mld euro na superkomputery?, 16:04

AMD Radeon przekracza barierę GHz, 16:03


Nowsze

17.02.2012 r.

Szwecja: Policja pozna dane każdego, kto dzieli się plikami?, 11:10

Nie dla antypirackich filtrów w serwisach społecznościowych, 11:11


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2022 | Prywatność | Load: 0.72 | SQL: 14 | Uptime: 189 days, 5:35 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl