heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Czwartek 29 lutego 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 30 stycznia 2012, 15:01

Skype cenzuruje wiadomości w Chinach

Popularna usługa Skype, która umożliwia rozmowy wideo, a także czat tekstowy, przyznała się do cenzurowania niektórych wiadomości na rynku w Chinach - poinformował serwis "Financial Times".

Według gazety Financial Times władze usługi Skype zostały zmuszone do cenzurowania niektórych fraz w zamian za możliwość dotarcia do gigantycznej społeczności internautów w Chinach. Blokady wciąż można jednak obejść, korzystając z tunelowania VPN.

Wśród blokowanych fraz na tekstowym czacie znajdować się mają m.in. "Dalai Lama", "Tiananmen Square" czy "Falun Gong". W ostatnich dniach temat cenzury w sieci jest coraz częściej poruszany w związku z kontrowersyjnymi propozycjami ustaw SOPA czy ACTA. Niedawno do niechlubnej listy dołączył również Twitter, który zapowiedział blokowanie niektórych treści wskazywanych przez wybrane rządy.

Niklas Zennstrom, znany szerzej jako twórca aplikacji Skype, a także obecny dyrektor generalny firmy, nie krył, że chiński rynek kieruje się swoimi prawami. Biorąc jednak pod uwagę 1,3 miliarda osób zamieszkujących tamte tereny, wizja opuszczenia kraju prawdopodobnie jest scenariuszem, którego korporacja wolałaby uniknąć.

- Można lubić lub nie prawa i regulacje w Wielkiej Brytanii, Niemczech czy Stanach Zjednoczonych, jednak jeśli decydujesz się prowadzić tam firmę, musisz ich przestrzegać - tłumaczy Zennstrom. - Można lobbować na rzecz zmiany prawa, ale najpierw trzeba się do niego zastosować. Chiny nie są tutaj żadnym wyjątkiem.

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

30.01.2012 r.

Twitter będzie cenzurował, 15:00

Atak na użytkowników Androida, 14:59


Nowsze

30.01.2012 r.

Kinect trafi do notebooków, 15:02

Facebook zadebiutuje niedługo na giełdzie?, 15:03


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.16 | SQL: 18 | Uptime: 11 days, 23:29 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl