heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Środa 29 listopada 2023 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 18 stycznia 2012, 13:11

Anonymous zaatakują Sony za wsparcie dla SOPA?

Już w następny poniedziałek witryna Sony, a także sklep muzyczny japońskiej korporacji mają zostać zablokowane przez aktywistów z grupy Anonymous - donosi serwis SC Magazine.

Według SC Magazine aktywiści planują dołączenie do stron plików torrent, z którymi po części ma walczyć ustawa SOPA. Sony, ze względu na swoją ogromną bibliotekę multimediów, ogłosiło niedawno, że popiera proponowane prawo.

Innym wyzwaniem dla włamywaczy ma być również usunięcie wszystkich cen ze sklepu z muzyką należącego do japońskiego producenta. W efekcie utwory mają być dostępne przez pewien czas do pobrania za darmo. Choć realizacja takiego scenariusza wydaje się mało prawdopodobna, Anonymous zapewniają, że są dobrze przygotowani do operacji.

- W kwietniu ubiegłego roku zablokowaliśmy działanie PlayStation Network - napisali Anonymous w swoim oświadczeniu. - Jesteśmy dobrze zadomowieni na waszych serwerach, więc możemy i zablokujemy usługę ponownie. Grupa zapewnia, że w operacji wezmą udział tylko najlepsi hakerzy, którzy pogrupowani będą w trzy zespoły.

Wspieranie ustawy SOPA boleśnie odczuł niedawno również największy na świecie rejestrator domen, firma GoDaddy. Po tym, jak korporacja zadeklarowała swoje wsparcie dla nowego prawa, użytkownicy zaczęli przenosić się do konkurencyjnych usług. GoDaddy musiało szybko zrewidować swoje zdanie na temat drakońskiej ustawy i niedługo później ogłosiło, że jest jej przeciwne.

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

13.01.2012 r.

The Pirate Bay przestanie udostępniać Torrenty, 18:41

Bit w 12 atomach, 18:38


Nowsze

18.01.2012 r.

Jerry Yang odchodzi z Yahoo!, 13:12

Windows 8 zadebiutuje w październiku?, 13:13


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2023 | Prywatność | Load: 1.51 | SQL: 19 | Uptime: 356 days, 7:17 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl