heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Czwartek 29 lutego 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 26 grudnia 2011, 19:01

Nokia otrzymała 80 mln dol. od Seiko Epson

Seiko Epson poinformowało na swojej stronie o "zakończeniu postępowania i niecodziennej stracie", jednak nie wyraziło skruchy w związku ze swoim postępowaniem.

W listopadzie 2009 roku Nokia złożyła pozwy w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii przeciwko Epsonowi oraz jej spółce zależnej Epson Imaging Devices Corporation. Fiński producent telefonów twierdził, że korporacja naruszyła szereg praw antymonopolowych oraz dotyczących uczciwej konkurencji.

Epson przez długi czas nie chciał się zdecydować na ugodę, jednak jak poinformowała firma, ze względu na rosnący wpływ postępowania na prowadzenie przez nią biznesu, a także rosnące koszty, zdecydowała się na zapłacenie Nokii 80 milionów dolarów. Według analityków i tak jest to niewiele, biorąc pod uwagę korzyści, jakie firma odniosła z porozumień cenowych między największymi dostawcami ekranów LCD i CRT w ciągu ostatniej dekady.

O ile jest to z pewnością świetna informacja dla największego na świecie producenta telefonów komórkowych, jednorazowy datek niewiele poprawia trudną sytuację Nokii. Według niedawnych doniesień analityków, nowe smartfony z serii Lumia nie cieszą się w Europie zbyt dużą popularnością.

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

26.12.2011 r.

LG: 55-calowy telewizor OLED, 19:00

23.12.2011 r.

Krótki impuls wywołuje lawinę ekscytonów, 18:17


Nowsze

29.12.2011 r.

Samsung zaktualizuje Galaxy S, 11:00

HP chciał sprzedać Palma bez straty, 11:01


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.45 | SQL: 20 | Uptime: 11 days, 22:16 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl