heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Czwartek 29 lutego 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Czwartek, 22 grudnia 2011, 14:52

Facebook poprawi ustawienia prywatności

Po niemal trzymiesięcznym dochodzeniu ustalono, że ustawienia prywatności Facebooka są zbyt skomplikowane, a przez to niejasne dla większości użytkowników.

Irlandzki Komisarz Ochrony Danych (DPC) poinformował, że użytkownicy Facebooka byli wystawieni na zagrożenie, nieświadomie publikując szczegółowe informacje na swój temat szerszej grupie internautów.

- To było duże wyzwanie zarówno dla mnie, jak i irlandzkiego biura Facebooka - powiedział komisarz Billy Hawkes. Jak dodatkowo poinformował, władze społecznościowego giganta zgodziły się na wprowadzenie w ciągu kolejnego pół roku nowości, które mają pomóc w lepszej kontroli nad udostępnianymi treściami.

Irlandzkie biuro Facebooka zajmuje się wszystkimi użytkownikami witryny spoza Stanów Zjednoczonych oraz Kanady. Według podawanych niedawno informacji z Facebooka korzysta już ponad 800 milionów użytkowników, w tym większość spoza terytorium USA.

Największe kontrowersje wzbudzały funkcje związane z rozpoznawaniem twarzy, a także informacje automatycznie dodawane przez witrynę do strumienia informacji danego użytkownika. Warto przypomnieć, że w ubiegłym miesiącu Mark Zuckerberg przyznał, iż "popełnił wiele błędów" związanych z przechowywaniem prywatnych informacji użytkowników.

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

19.12.2011 r.

Kalifornia pomoże zaoszczędzić olej, 15:11

Saudyjczycy inwestują w Twittera, 15:09


Nowsze

22.12.2011 r.

Smartfony Nokii bez zainteresowania ze strony użytkowników, 14:53

Ostatnie CES Microsoftu, 14:55


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.21 | SQL: 13 | Uptime: 39 days, 16:46 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl