heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Sobota 13 kwietnia 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 19 grudnia 2011, 15:08

Google+: lepsza kontrola nad strumieniami i inne nowości

Użytkownicy Google+ będą mogli dostosować strumień aktualności wskazując ile informacji z danego kręgu ma się w nim znaleźć. Ponadto ulepszone zostaną strony fanowskie oraz przeglądarka zdjęć w Google+, a wszystko to powinniśmy zobaczyć jeszcze przed świętami.

Firma Google zapowiedziała na swoim blogu kilka nowości w Google+, które powinny być wdrożone w ciągu kilku dni. Niektóre z nich to funkcje, jakich użytkownicy oczekiwali od pewnego czasu, inne są niespodziankami.

Pierwsza nowość to możliwość "graficznej korekty" strumienia aktualności. Po prostu przeglądając strumień danego kręgu użytkownik będzie mógł skorzystać z suwaka, który pozwoli na dostosowanie częstotliwości pojawiania się wpisów z tego kręgu w głównym strumieniu aktualności. Za pomocą suwaka można sprawić, aby w strumieniu pojawiało się mniej lub więcej wpisów z danego kręgu, lub aby pojawiały się wszystkie wpisy. Pierwszy film pod tekstem pokazuje jak to wygląda.

Druga nowość to ulepszone powiadomienia, dzięki którym użytkownik łatwiej zorientuje się w tym co się wydarzyło i dlaczego jest to istotne.

Kolejne ulepszenia dotyczą stron dla marek i firm. Można teraz ustanowić do 50 administratorów dla takiej strony, a śledzenie wydarzeń dotyczących strony będzie łatwiejsze dzięki powiadomieniom. Ponadto użytkownicy będą mogli łatwiej śledzić zaangażowanie internautów dzięki licznikowi pokazującemu liczbę osób, które dodały stronę do kręgów lub kliknęły w przycisk +1. Drugi film pod tym tekstem prezentuje te nowości.

Ponadto firma Google poprawiła interfejs do przeglądania zdjęć. Nawigacja ma być łatwiejsza, ogólna użyteczność ma być poprawiona, podobnie jak czytelność komentarzy. Płynniejsze i bardziej zabawne ma być tagowanie osób na zdjęciach. Można to zobaczyć na trzecim filmie pod tekstem.

Marcin Maj


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

19.12.2011 r.

Nokia pozostaje w Finlandii, 15:08

Sciaganie plików Torrent nie jest już takie anonimowe, 15:06


Nowsze

19.12.2011 r.

Saudyjczycy inwestują w Twittera, 15:09

Kalifornia pomoże zaoszczędzić olej, 15:11


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.64 | SQL: 12 | Uptime: 83 days, 18:35 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl