heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Czwartek 25 kwietnia 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 16 grudnia 2011, 15:47

Amazon sprzedaje ponad milion czytników w tydzień

Amerykański gigant sprzedaży internetowej poinformował o ogromnym zainteresowaniu ze strony użytkowników nowymi czytnikami Kindle.

Największy na świecie sprzedawca detaliczny działający w sieci, dostarczał w ostatnich trzech tygodniach średnio milion czytników tygodniowo. Do tej pory firma ani razu nie chwaliła się takimi liczbami.

- Nigdy nie mówili o swoich wynikach - zauważył analityk Brian Blair. - Z pewnością jest to niemały rekord, skoro zdecydowali się na taki krok. Zdaniem obserwatorów rynku, może to być element walki wizerunkowej z firmą Apple, która jest zdecydowanym liderem na rynku tabletów.

Firma poinformowała również, że także popularność tabletu Kindle Fire rosła sukcesywnie w trzech ostatnich tygodniach. Urządzenie wyróżnia się na tle konkurentów niezwykle niską ceną (199 dolarów) i zostało zaprezentowane zaledwie 11 tygodni temu. Tablet z Androidem wyposażony jest w 7-calowy ekran, nieco mniejszy niż ten znany z iPada.

Choć sprzedaż urządzeń Amazona jest bardzo dobra, ze względu na ich niskie ceny, nie zawsze przekłada się to na zyski firmy. W sukces amerykańskiej korporacji ostatnio powątpiewają również inwestorzy, którzy wyprzedają akcje firmy z obawy o straty, jakie może przynieść walka o rynek tabletów.

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

16.12.2011 r.

Wytwórnie pozywają Grooveshark, 15:45

15.12.2011 r.

Czarna dziura wkrótce rozbłyśnie, 12:50


Nowsze

16.12.2011 r.

Ekran dotykowy przeszkadza w prowadzeniu auta, 15:48

19.12.2011 r.

Sciaganie plików Torrent nie jest już takie anonimowe, 15:06


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.60 | SQL: 13 | Uptime: 105 days, 22:24 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl