heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 4 grudnia 2023 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Sobota, 26 listopada 2011, 13:15

Szturm na sklep Research In Motion

Kilka osób w ogromnym tłumie zasłabło. Powód? Premiera najnowszego smartfonu firmy Research In Motion w Indonezji.

Do pewnego momentu wszystko wyglądało dokładnie tak, jak w przypadku premier produktów firmy Apple. Wielkie oczekiwanie na otwarcie sklepu, długie kolejki, które zaczęły ustawiać się jeszcze poprzedniego dnia. W roli głównej tym razem była kanadyjska firma Research In Motion, a obiektem pożądania BlackBerry Bold 9790s, który właśnie wszedł do sprzedaży. Dla pierwszego tysiąca osób przygotowano promocję - 50-procentową zniżkę na aparat. Można go było kupić za 270 dolarów.

Sytuacja jednak wymknęła się spod kontroli. Tłum około trzech tysięcy osób zaczął napierać na sklep RIM, gdy pojawiła się plotka, że wszystkie promocyjne urządzenia zostały już wyprzedane. Kilkuset policjantów zostało wezwanych na pomoc. Jak podaje kanadyjski serwis The Globe and Mail kilka osób zemdlało.

Smartfony Research In Motion są niezwykle popularne w Indonezji. Działa ich obecnie w tym kraju około sześciu milionów, dając kanadyjskiej firmie pierwsze miejsce w tej kategorii telefonów komórkowych. Od kilku lat w tym jednym z najludniejszych państw trwa technologiczna rewolucja.

Michał Chudziński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

24.11.2011 r.

Google - więcej antypirackiej cenzury, 10:05

Nokia Siemens zapowiada wielkie zwolnienia, 10:01


Nowsze

26.11.2011 r.

Western Digital może przejąc HGST, 13:16

Najpotężniejszy tegoroczny atak DDoS, 13:17


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?



Autor:  










Copyright © 2002-2023 | Prywatność | Load: 2.07 | SQL: 15 | Uptime: 215 days, 21:25 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl