heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 17 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 21 listopada 2011, 16:20

Pakistan będzie cenzurował SMS-y

Ponad 1600 słów i fraz, które zdaniem pakistańskiego urzędu telekomunikacji są obraźliwe, mają zostać w najbliższym czasie zablokowane przez operatorów.

Pakistańscy operatorzy komórkowi mają zaledwie 7 dni na wprowadzenie mechanizmów, które blokowały będą przesyłanie wiadomości, zawierających niedozwolone frazy - dowiedział się PCMag, powołując się na listy, które miały otrzymać tamtejsze firmy telekomunikacyjne.

Jak poinformowała agencja AFP, operatorzy nie są zadowoleni z kolejnych restrykcji. - Filtrowanie nie jest dobre dla systemu telekomunikacyjnego i może obniżyć jakość usług - zapewnia przedstawiciel jednej z pakistańskich sieci. - Dodatkowo, dla naszych abonentów będzie bardzo irytujące, gdy ich wiadomość nie zostanie dostarczona, bo jej autor źle dobrał słowa.

Oficjalnie zmiany mają pomóc, w wyeliminowaniu złośliwych wiadomości, na których nadmiar narzekają według pakistańskiego urzędu telekomunikacji obywatele. Na liście zabronionych zwrotów znalazła się jednak tak duża liczba wyrazów, że utrudnienia mogą dotknąć również zwykłych abonentów. W SMS-ach nie będzie można wykorzystywać na przykład słów "idiota", "przegrany", a nawet "Jezus Chrystus".

Według brytyjskiego Guardiana ograniczenia prawdopodobnie nie spełnią swojego zadania, a całość jest tylko kolejnym krokiem w postępującej na tym terenie cenzurze. Pod koniec września mówiło się, że pakistańskie władze mogą po raz kolejny zdecydować się na zablokowanie popularnego serwisu YouTube, a także wyszukiwarki Google.

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

18.11.2011 r.

Można już zamawiać Microsoft Surface, 17:40

Powolny wzrost Google+, 17:37


Nowsze

22.11.2011 r.

Soczewki jak wyświetlacze, 16:49

Amazon Kindle Fire 8.9" w 2012 roku, 19:16


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 4.01 | SQL: 17 | Uptime: 16 days, 22:08 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl