heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Sobota 30 września 2023 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 18 listopada 2011, 17:37

Powolny wzrost Google+

Sukces społecznościowej witryny Google wciąż nie wydaje się być przesądzony. Pomimo integracji z kolejnymi usługami wyszukiwarkowego giganta, ruch na stronie rośnie bardzo powoli.

Według analizy opublikowanej przez firmę analityczną Hitwise, przez ostatnie dwa miesiące, ruch w Google+ utrzymuje się na podobnym poziomie. Nieznaczne wahania to nienajlepsza informacja dla wyszukiwarkowego giganta.

Po tym, jak uruchomiono testy Google+, witrynę szybko zaczęły odwiedzać niemal 3 miliony użytkowników każdego dnia. Kolejne 9 tygodni oznaczało jednak dla Google+ powolne spadki. Sytuacja odmieniła się na moment, gdy społecznościową witrynę otwarto dla wszystkich użytkowników - wtedy przez kilka dni odwiedzało ją niemal 15 milionów użytkowników dziennie.

Radość na twarzach pracowników Google nie trwała jednak długo, bo liczba odwiedzin spadła szybko do poziomu 6 milionów i do tej pory utrzymuje się w podobnych granicach. Jak obliczył Los Angeles Times, z 21 tygodni dostępności Goolge+, aż 11 tygodni oznaczało dla witryny Google utratę popularności.

Korporacja z Mountain View chce wygrać z Facebookiem dzięki dodaniu społecznościowych funkcji w niemal każdej ze swoich usług. Niedawno przedstawiciele witryny Zuckerberga stwierdzili, że "Google buduje w ten sposób swojego małego Facebooka". Na odpowiedź ze strony Google nie trzeba było długo czekać, a jak zapewnili pracownicy wyszukiwarkowego giganta "są zachwyceni, że konkurencja ich nie docenia".

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

17.11.2011 r.

Intel prezentuje 50-rdzeniowy Knights Corner, 14:59

Nokia: Czas na zyski przyjdzie później, 14:57


Nowsze

18.11.2011 r.

Można już zamawiać Microsoft Surface, 17:40

21.11.2011 r.

Pakistan będzie cenzurował SMS-y, 16:20


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2023 | Prywatność | Load: 1.75 | SQL: 15 | Uptime: 310 days, 20:56 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl