heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Piątek 21 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 14 listopada 2011, 11:11

RIAA: Google nie usunęło wskazanej aplikacji

Jedno z najpopularniejszych narzędzi dostępnych dla Androida umożliwiało - zdaniem RIAA - pobieranie muzyki z naruszeniem praw autorskich.

Narzędzie "MP3 Music Download Pro" jest obecnie piątą pod względem popularności aplikacją w Android Markecie - poinformował serwis PCMag. Przedstawiciele Recording Industry Association of America (RIAA) nie spoglądają na nią przychylnym okiem.

- Wysłaliśmy w sierpniu prośbę o usunięcie tej aplikacji, która bezsprzecznie wykorzystywana jest do nielegalnych celów - poinformowała RIAA. - Google odpowiedział, że nie zgadza się na jej skasowanie z Android Marketu. Amerykańska organizacja wyraziła również nadzieję, że procedury Google związane z ochroną własności intelektualnej zostaną w przyszłości poprawione.

Według osób związanych z branżą muzyczną Google odwleka decyzję o usunięciu narzędzia, gdyż może być ono wykorzystywane również do działań zgodnych z prawem. Na zrzutach ekranu załączonych przez dewelopera aplikacji jako przykładowe zapytania widnieją te związane z muzyką klasyczną. Wiele tego typu plików może być rozpowszechnianych legalnie.

Bardziej prawdopodobną przyczyną ciągłej obecności narzędzia w Android Markecie są skomplikowane procedury związane z usuwaniem materiałów naruszających prawa autorskie. Biorąc pod uwagę, że nierzadko dochodzi tutaj również do nadużyć, Google nie ma łatwego zadania. Jak dodatkowo zauważa PCMag, często zanim jeszcze aplikacja zostanie usunięta ze sklepu wyszukiwarkowego giganta, pojawia się tam w nieco zmodyfikowanych wersjach pod innymi nazwami.

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

14.11.2011 r.

Samsung SSD 830 na rynku, 11:09

12.11.2011 r.

Włamywacze uzyskali dostęp do bazy danych Steama, 15:32


Nowsze

14.11.2011 r.

Nyotron zapowiada przełom na rynku bezpieczeństwa, 11:12

16.11.2011 r.

Samsung vs Apple: Rozprawa w marcu, 14:42


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 4.34 | SQL: 18 | Uptime: 1 day, 5:55 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl