heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Czwartek 25 kwietnia 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Czwartek, 10 listopada 2011, 15:55

Amazon dopłaca do nowego czytnika Kindle?

Zarówno tablet Kindle Fire, jak i nowa wersja czytnika Kindle dostępne są dla użytkowników w bardzo niskich cenach. Kolejne doniesienia wskazują na to, że Amazon może dopłacać do urządzeń, by zachęcić do ich kupna.

Najtańsza wersja czytnika Kindle za 79 dolarów jest trudna do wytworzenia za taką cenę nie tylko dla konkurentów amerykańskiego pioniera handlu internetowego, ale również dla samego Amazona - poinformował serwis MainStreet.

Z wyliczeń witryny wynika, że koszt wyprodukowania urządzenia, które wkrótce trafi do sklepów, wynosi nieco ponad 84 dolary. Gdyby okazało się to prawdą, oznaczałoby, że Amazon do każdego sprzedanego przez siebie urządzenia musi dopłacić ponad 5 dolarów - nie wliczając wydatków związanych z promocją czytnika.

Przy okazji warto zauważyć, że koszt samych podzespołów to 78,59 dolara. Złożenie ich w całość to tylko 5,66 dolara, jednak jak podkreśla Andrew Rassweiler z ISuppli, łączny koszt uwzględnia wyłącznie "dotarcie do końca linii produkcyjnej". Amazon musi dodatkowo opłacać licencje związane z oprogramowaniem, a także przewozem (czytniki produkowane są na terenie Azji).

Podobnie jak w przypadku wcześniejszych doniesień o tym, że amerykańska korporacja dopłaca 10 dolarów do każdego tabletu Kindle Fire, także jeśli chodzi o czytniki, strata może być wyłącznie pozorna. Gdyby okazało się, że Amazon sprzedaje urządzenia poniżej kosztów ich produkcji, dominacja na rynku może mu się z nawiązką zwrócić podczas sprzedawania treści czy aplikacji dla swoich urządzeń.

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

10.11.2011 r.

Groupon Polska podsumowuje rok, 15:53

09.11.2011 r.

Adobe nie będzie rozwijał już Flasha dla urządzeń mobilnych, 18:39


Nowsze

10.11.2011 r.

Co dalej z Silverlightem?, 15:58

12.11.2011 r.

Włamywacze uzyskali dostęp do bazy danych Steama, 15:32


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.38 | SQL: 18 | Uptime: 105 days, 22:31 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl