heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Piątek 21 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 9 listopada 2011, 18:39

Adobe nie będzie rozwijał już Flasha dla urządzeń mobilnych

Popularny dodatek umożliwiający uruchamianie prostych gier czy materiałów wideo nie będzie już dłużej rozwijany dla urządzeń mobilnych przez Adobe - dowiedział się serwis ZDNet.

- Nasze przyszłe prace związane z Flashem na urządzeniach mobilnych będą się skupiały na umożliwieniu deweloperom udostępniania natywnych aplikacji z Adobe AIR we wszystkich głównych sklepach z aplikacjami - poinformował w swoim oświadczeniu Adobe.

Dla użytkowników najistotniejszą informacją jest jednak porzucenie rozwoju mobilnej wersji Flasha, która obecnie działa na zdecydowanej większości smartfonów i tabletów z Androidem. - Nie będziemy dłużej adaptowali Flash Playera do nowych mobilnych urządzeń, przeglądarek czy kolejnych wersji systemu - zapowiedział Adobe.

O tym, że przyszłość wtyczki może być zagrożona, zaczęto mówić, gdy Apple zdecydował się na całkowite ignorowanie Flasha w swoich urządzeniach. Zamiast tego kalifornijska korporacja postawiła na standardy HTML5, które choć wciąż jeszcze nie są dopracowane, w wielu przypadkach pozwalają się obejść bez ociężałego rozszerzenia.

Adobe zapewnił przy okazji, że niektóre z licencji dotyczących Flasha pozwalają na prace przy dodatku innym firmom. Niewykluczone więc, że będą się pojawiały kolejne implementacje Flash Playera, tworzone przez korporacje, którym zależy na jego istnieniu. Wciąż udostępniane mają być również poprawki krytycznych błędów oraz łatki związane z bezpieczeństwem.

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

09.11.2011 r.

Sharp: Rekordowe ogniwo, 18:38

Następca Xboksa 360 będzie mniejszy i tańszy?, 18:37


Nowsze

10.11.2011 r.

Groupon Polska podsumowuje rok, 15:53

Amazon dopłaca do nowego czytnika Kindle?, 15:55


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 4.88 | SQL: 15 | Uptime: 1 day, 7:52 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl