heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 21 lipca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 5 października 2011, 17:55

iPhone 5 dopiero w drugiej połowie 2012 roku?

Wszystko ze względu na niedostępność nowych technologii, które Apple chce zaimplementować w kolejnej wersji swojego smartfona.

Według analityków gigant z Cupertino czeka na dostosowanie technologii LTE (4G) do użytku w niewielkich smartfonach.

- Czekają z iPhone'em 5 na wersję LTE, a ona nie pojawi się do następnej wiosny - powiedział analityk Will Strauss, który śledzi m.in. dostawców takich, jak Qualcomm. Technologia potocznie określana mianem 4G pozwala m.in. na szybsze pobieranie i wysyłanie plików w stosunku do popularnego obecnie 3G.

Jak zauważa serwis CNET, obecny dyrektor generalny Apple wielokrotnie mówił o tym, że na razie LTE jest jeszcze dalekie od wizji jego firmy. - Pierwsza generacja chipsetów LTE wymusza wiele kompromisów - powiedział Tim Cook.

Konkurenci nie zamierzają jednak czekać na giganta z Cupertino i już teraz w smartfonie HTC Thunderbolt można odnaleźć implementację LTE. Na razie jednak urządzenie wykorzystuje osobny podzespół do obsługi LTE (modem) oraz drugi z 3G, używany podczas połączeń głosowych.

Eksperci są zgodni, że w nowej wersji iPhone'a zdecydowanie nie ma miejsca na rozwiązanie, o jakie pokusiło się HTC. Żeby zaimplementować obsługę LTE, niezbędne byłoby pomniejszenie baterii, która w nowym urządzeniu powinna być jednak jeszcze bardziej wytrzymała. Innym wyjściem byłoby zwiększenie rozmiarów samego smartfona.

Chip o nazwie MDM9615, na który według analityków czeka Apple, ma się pojawić w drugim kwartale 2012 roku. Na razie zamiast iPhone'a 5 kalifornijska korporacja zaprezentowała wyłącznie odświeżonego smartfona iPhone 4S, który jest nieco wydajniejszy od poprzednika.

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

04.10.2011 r.

FeTRAM, kolejny konkurent dla pamięci flash, 15:34

Ballmer z połową premii, 15:34


Nowsze

05.10.2011 r.

Kindle Fire popularniejszy niż iPad?, 17:55

06.10.2011 r.

Steve Jobs nie żyje, 7:31


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 3.12 | SQL: 13 | Uptime: 590 days, 13:16 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl