heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 23 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Niedziela, 7 sierpnia 2011, 12:36

Wszystkie gazety wydawnictwa Time na tablecie

Do końca roku liczba tabletowych wersji gazet wydawnictwa Time Inc. zwiększy się z 4 do 21. Firma chce w ten sposób zyskać nowych czytelników, poprawić swoją sprzedaż, a także przyciągnąć kolejnych reklamodawców.

Serwisy internetowe dzienników i innych periodyków są częstymi miejscami odwiedzin wielu wirtualnych surferów. Nie wszystkie wydawnictwa są z tego powodu zadowolone, gdyż może to obniżać czytelnictwo ich papierowych wydań, głównego źródła przychodów. Jednak wraz z ponownym pojawieniem się tabletów to podejście zmieniło się. Nadal jednak niewiele gazet zdecydowało się na tabletowe wydania. Może zmieni się to dzięki wydawnictwu Time Inc., należącym do koncernu Time Warner?

Amerykańska firma wydaje 21 tytułów, w tym tak znane, jak Time, People czy Sports Illustrated. Te trzy gazety, a dodatkowo także Fortune dostępne już są w wersjach na tablety. Niedługo sytuacja ma się jednak zmienić diametralnie. Time Inc. zapowiedziało, że zamierza stworzyć tabletowe wersje pozostałych siedemnastu gazet. I to wszystko do końca tego roku. Wkrótce więc będziemy mieli do dyspozycji także m.in. Instyle, Real Simple oraz Entertainment Weekly.

Wydawnictwo chwali się, że jego aplikacja do czytania e-prasy została pobrana już ponad 11 milionów razy. Kilkaset tysięcy prenumeratorów dokonało zmiany warunków swojej prenumeraty, by uwzględniała ona także wersję tabletową. Co tydzień czynią tak kolejne tysiące osób. Time Inc. podaje, że sprzedało także 600 tysięcy pojedynczych wydań czterech dostępnych elektronicznie czasopism.

Firma jest zdania, że coraz więcej ludzi korzystać będzie z tabletów, zwiększy się także zapotrzebowanie na treści, co powinno przyciągnąć również uwagę reklamodawców. Poszerzenie portfolio elektronicznej prasy jest sposobem na przyciągnięcie nowych klientów. W sytuacji niepewnych przychodów z prasy drukowanej wydaje się to być krokiem w dobrym kierunku.

Dzisiaj wydawnictwa Time dostępne są w tabletach Apple i Hewletta-Packard, pracujących na systemie Android, a także w Next Issue Media. Jednocześnie firma poinformowała o zawarciu umowy z Barnes&Noble - na jej podstawie cztery elektroniczne tytuły dostępne będą w czytniku NOOK, do końca roku pojawią się wszystkie pozostałe.

Time zakłada, że pierwsze dane dotyczące elektronicznej sprzedaży prześle do Audit Bureau of Circulations w styczniu 2012 roku.

Michał Chudziński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

04.08.2011 r.

Grecja ocenzuruje internet?, 6:41

03.08.2011 r.

Windows XP poniżej 50%, 16:44


Nowsze

07.08.2011 r.

FBI rozbiło gang pedofilów, 12:38

Fotoniczne układy coraz bliżej rynkowego debiutu, 12:39


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 3.60 | SQL: 18 | Uptime: 110 days, 17:20 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl