heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 19 maja 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 1 sierpnia 2011, 13:06

Microsoft: Podgląd lokalizacji urządzeń Wi-Fi

Amerykański serwis CNet doniósł, że Microsoft publikuje informacje na temat położenia urządzeń Wi-Fi bez zwracania należytej uwagi na prywatność użytkowników.

Mapa hotspotów (także tych stworzonych przez urządzenia mobilne) dostępna jest publicznie przez API, a by śledzić urządzenie wystarczy znać jego adres MAC.

Jak przyznaje Reid Kuhn z Microsoftu: Aby dostarczać użytkownikom usługi bazujące na lokalizacji, Microsoft zbiera informacje na temat publicznych sieci bezprzewodowych oraz adresy MAC napotykanych urządzeń. Warto przy okazji zauważyć, że danych - często nieświadomie - dostarczają sami użytkownicy smartfonów z Windows Phone.

Gigant z Redmond zauważa jednak, że "urządzenia przenośne zwykle zmieniają swoje miejsce położenia, a wtedy ich dawna lokalizacja jest kasowana z listy aktywnych adresów MAC". Dane zbierane przez mobilne sprzęty są użyteczne w przypadku, gdy nie można skorzystać z dokładnych informacji podawanych przez odbiornik GPS. Choć informacje nie wystarczą, by korzystać z dokładnej nawigacji, bez problemu uzyskamy na przykład listę restauracji znajdujących się w promieniu kilku kilometrów.

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

01.08.2011 r.

LG CINEMA 3D - monitor trójwymiarowy, 13:02

Motorola WILDER w Polsce, 12:57


Nowsze

03.08.2011 r.

Nie można uniknąć śledzenia?, 16:43

Windows XP poniżej 50%, 16:44


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 3.15 | SQL: 23 | Uptime: 527 days, 19:47 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl