heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Wtorek 27 września 2022 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 5 lipca 2011, 13:55

Anonymous palcem Apple

Przedstawiciele grupy poinformowali na Twitterze, że producent z Cupertino też może być ich celem.

Członkowie grupy Anonymous przygotowują się do operacji AntiSec, która ma wywołać nieco zamieszania w sieci, a pierwsze efekty możemy już obserwować.

Na Twitterze Anonymous udostępnili plik z hasłami oraz loginami, które mają należeć do pracowników Apple. Jak czytamy w wiadomości: Apple też może być celem. Ale nie bójcie się, teraz jesteśmy zajęci gdzie indziej.

Przechwycone informacje miały pochodzić z witryny Apple Business Intelligence, która obecnie została wyłączona.

Warto zauważyć, że tego typu włamanie z pewnością nie wyrządziło Apple wielkich szkód, jednak pokazuje, że Anonymous jako swój cel obierają również największe informatyczne korporacje. Na szczęście tym razem hasła pracowników były zaszyfrowane.

W tym samym czasie o lukach w zabezpieczeniach sieci Apple poinformował inny haker z Libanu, który jednak zaprzecza, jakoby był powiązany z Anonymous. Jak mówi, korzystał z dziury związanej z bazami SQL już od pewnego czasu, jednak nie udostępniał publicznie zdobytych w ten sposób informacji.

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

05.07.2011 r.

Microsoft otwiera kod, 13:54

01.07.2011 r.

Matrox obchodzi 35 lecie, 23:59


Nowsze

05.07.2011 r.

Proteiny odporne na wysoką temperaturę, 13:56

Microsoft podpisał umowę z Baidu, 13:57


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2022 | Prywatność | Load: 0.65 | SQL: 18 | Uptime: 248 days, 15:10 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl