heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Wtorek 16 lipca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Czwartek, 9 czerwca 2011, 17:03

Google Analytics połączy się z Webmaster Tools

Popularne narzędzia od Google już wkrótce zostaną zintegrowane w jednej usłudze. W panelu Google Analytics znajdziemy informacje do tej pory wyświetlane wyłącznie w Webmaster Tools.

Choć witryny społecznościowe stanowią coraz większe zagrożenie dla Google, wyszukiwarkowy gigant wciąż może się pochwalić wieloma darmowymi narzędziami z których korzystają dziesiątki milionów użytkowników.

Tym razem Google ogłosiło kolejne nowości związane z usługą Analytics, która wykorzystywana jest przede wszystkim do monitorowania ruchu na stronach internetowych. Dzięki prostemu skryptowi, wydawcy mogą badać zachowanie użytkowników, a od kilku miesięcy także obserwować zarobki w Google Adsense.

Google poinformowało wreszcie, że Analytics wzbogaci się również o informacje, które do tej pory serwowało wyłącznie Webmaster Tools. W efekcie wydawcy będą mieli pod ręką więcej danych na temat tego, jak internauci zachowywali się w wyszukiwarce, zanim trafili do konkretnej witryny.

Jak można się było domyślać, integracja nie będzie polegała wyłącznie na dodaniu nowej zakładki do narzędzia Analytics, lecz dane mają być czytelnie zintegrowane, by jak najlepiej służyć właścicielom stron. Już teraz wiadomo między innymi, że wkrótce będziemy mogli w ten sposób sprawdzić na przykład średnią pozycję witryny czy jej współczynnik klikalności (CTR).

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

07.06.2011 r.

Pendrive USB 3.0 z kontrolerem SandForce, 19:49

Microsoftu: Bezprzewodowa klawiatura z szyfrowaniem danych, 19:43


Nowsze

09.06.2011 r.

Intel zapowiada 7-nanometrowe układy na rok 2017, 17:05

Samsung: Terabajt dla notebooków, 17:06


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.60 | SQL: 19 | Uptime: 26 days, 1:43 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl