heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Środa 17 kwietnia 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 6 kwietnia 2011, 13:21

Domena .eu świętuje swoje piąte urodziny

Liczba rejestracji nazw domen .eu podwoiła się w przeciągu pięciu lat, jak poinformował EURid - rejestr domen .eu najwyższego poziomu (TLD), z okazji pięciolecia istnienia .eu w internecie.

Firmy, organizacje oraz mieszkańcy Unii Europejskiej entuzjastycznie przyjęły domenę .eu, rejestrując w pierwszym miesiącu jej istnienia blisko 1,7 milionów adresów internetowych. Po pięciu latach, licząc od dnia 7. kwietnia 2006 roku do chwili obecnej, liczba zarejestrowanych domen .eu podwoiła się do 3,4 milionów, stawiając domenę .eu na dziewiątym miejscu listy najpopularniejszych adresów TLD na świecie.

W ciągu tych pięciu lat Litwa, Polska, Czechy, Słowacja i Estonia zanotowały największy wzrost rejestracji .eu, natomiast największymi rynkami dla .eu okazały się Niemcy, Holandia, Wielka Brytania, Francja i Polska.

Przyglądając się rynkowi domen w Europie należy także zauważyć, że od kwietnia 2006, w niektórych krajach UE odnotowano większy przyrost rejestracji domen .eu niż domen krajowych najwyższego poziomu. Dotyczy to także Niemiec - największego rynku domen w Europie.

	wzrost .eu	wzrost ccTLD*
Litwa 382% 249% (.lt)
Czechy 264% 207% (.cz)
Austria 108% 92% (.at)
Belgia 79% 7% (.be)
Niemcy 65% 43% (.de)


* Dane z Rady Europejskich Krajowych Rejestrów Domen TLD (CENTR) i rejestrów TLD z Austrii, Belgii, Czech, Niemiec i Litwy.

Domena .eu należy do dziesięciu najpopularniejszych domen najwyższego poziomu na świecie. Oferuje wspólną tożsamość w internecie dla 500 milionów Europejczyków z 27 krajów. Od momentu pojawienia się domeny w sieci w 2005 roku zarejestrowano już ponad 3 miliony adresów z końcówką .eu. Wiele firm używa adresu .eu ze względów praktycznych i aby podkreślić swoje europejskie pochodzenie. Wśród znanych firm domenę .eu wybrało m.in. Bridgestonee, Century 21, Hyundai, MAN Group, Microsoft Corporation oraz UniCredit Group.

EURid jest organizacją non-profit wyznaczoną przez Komisję Europejską do zawiadywania rejestracjami domeny .eu w internecie. EURid współpracuje z ponad 850 akredytowanymi rejestratorami obsługując swoich klientów w 23 oficjalnych językach Unii. Biuro główne firmy znajduje się w Brukseli (Belgia), EURid posiada także biura regionalne w Pizie (Włochy), Pradze (Czechy) oraz w Sztokholmie (Szwecja).

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

04.04.2011 r.

Panasonic: 100 GB płyta Blu-ray wielokrotnego zapisu, 21:48

Grafenowa elektronika samodzielnie się schłodzi?, 21:47


Nowsze

06.04.2011 r.

Nowa rodzina procesorów Intel Xeon E7 oraz E3-1200, 13:29

Ogniwa paliwowe dla komórek coraz bliżej, 13:34


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.38 | SQL: 13 | Uptime: 504 days, 8 min h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl